Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki po Davos: "Warto tam jeździć". Co załatwił?

0
Podziel się:

O nowe inwestycje w Polsce zabiegał w Davos wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Morawiecki po Davos: "Warto tam jeździć". Co załatwił?
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Deklarował, że podczas zakończonego wczoraj forum odbył wiele rozmów z szefami koncernów o zasięgu międzynarodowym. Były to zarówno firmy już obecne w Polsce, jak i takie, które rozważają inwestowanie.

Wicepremier Morawiecki rozmawiał między innymi z globalnym wiceprezesem Citibanku. W rozmowie z IAR poinformował, że polska spółka zależna firmy planuje zatrudnienie 2000 nowych osób w obszarze zaawansowanych usług dla biznesu.

- Do Davos warto jeździć - ocenił Mateusz Morawiecki. - Warto by było by grupa osób z Polski w przyszłym roku była jeszcze liczniejsza.

Wicepremier, pytany o ewentualne pojawienie się tematu obniżenia ratingu Polski przez agencję Standard & Poors, odpowiedział, że nikt z wielkiego biznesu go o niego nie pytał. Zaznaczył, że ten wątek został przywołany tylko raz, w rozmowie z telewizją Bloomberg.

  1. Światowe Forum Gospodarcze w Davos było poświęcone głównie przyszłości Europy i kryzysowi migracyjnemu. Uczestniczyło w nim ponad 2500 osób, w tym 120 przedstawicieli rządów.
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)