Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Morawiecki po Davos: "Warto tam jeździć". Co załatwił?

Morawiecki po Davos: "Warto tam jeździć". Co załatwił?

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

O nowe inwestycje w Polsce zabiegał w Davos wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Deklarował, że podczas zakończonego wczoraj forum odbył wiele rozmów z szefami koncernów o zasięgu międzynarodowym. Były to zarówno firmy już obecne w Polsce, jak i takie, które rozważają inwestowanie.

Wicepremier Morawiecki rozmawiał między innymi z globalnym wiceprezesem Citibanku. W rozmowie z IAR poinformował, że polska spółka zależna firmy planuje zatrudnienie 2000 nowych osób w obszarze zaawansowanych usług dla biznesu.

- Do Davos warto jeździć - ocenił Mateusz Morawiecki. - Warto by było by grupa osób z Polski w przyszłym roku była jeszcze liczniejsza.

Wicepremier, pytany o ewentualne pojawienie się tematu obniżenia ratingu Polski przez agencję Standard & Poors, odpowiedział, że nikt z wielkiego biznesu go o niego nie pytał. Zaznaczył, że ten wątek został przywołany tylko raz, w rozmowie z telewizją Bloomberg.

46. Światowe Forum Gospodarcze w Davos było poświęcone głównie przyszłości Europy i kryzysowi migracyjnemu. Uczestniczyło w nim ponad 2500 osób, w tym 120 przedstawicieli rządów.

davos, morawiecki, forum gospodarcze
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
xc
83.24.171.* 2016-01-25 11:40
No i lufa z tego wyszła. . Ekonomiczny system danego kraju zależy od ogólnego systemu ekonomicznego na swiecie. . Madry gospodarz umie dbać o własne pdwórko. Gierek do niego nalężał. System mądrosci człowieka czasem nie potrafi zniszczyć.
dstyj
83.26.213.* 2016-01-25 10:05
Wbrew pozorom, Zdecydowana większość Polaków wolała by chyba jeść kiełbasę za Gierka, niż suchy chleb za Tuska.
dzięki
153.19.95.* 2016-01-25 09:29
NA POZIOMIE ŚWIŃSKIEGO ŁAJNA? z tym się zgadzam
Zobacz więcej komentarzy (14)