Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Morawiecki zapowiada godne zarobki i mieszkania. "Szklane domy. Nie szklane sufity"

Morawiecki zapowiada godne zarobki i mieszkania. "Szklane domy. Nie szklane sufity"

 Fot. AP/EAST NEWS
Premier Morawiecki w Kielcach mówił o godnej pracy i płacy dla Polaków. Przekonywał, że Polska ma szansę stać się wielką i silną rodziną za sprawą programów socjalnych, takich jak 500+.

Mateusz Morawiecki przypomniał 4 filary, w których jego rząd chce się realizować, a których jego zdaniem, brakowało w III RP: godna praca, godna płaca, mieszkanie i rodzina.

Podczas spotkania z mieszkańcami Kielc zapewnił o powstaniu kolejnych mieszkań w 2019 roku w ramach programu rządowego Mieszkanie+. W Polsce brakuje 2-2,5 miliona mieszkań – zaznaczył premier. Kwota potrzebna na ich wybudowanie to 500 mld zł.

- Na pewno kilkadziesiąt tysięcy mieszkań - może nawet do 100 tys. mieszkań - będzie z programu Mieszkanie+ w budowie – mówił cytowany przez Polską Agencję Prasową premier. - W ten sposób chcemy stworzyć nowe perspektywy, nowe możliwości do powrotów dla ludzi, którzy zdecydowali się na emigrację, ale również łatwiejszego osiedlania się w miastach, miejscowościach.

Mieszkanie+. Ma być szybciej i taniej:

 

- Szklane domy, a nie szklane sufity. To jest coś, do czego dążymy - zaznaczył.

Odniósł się również do efektów programu 500+. Jak stwierdził, dzięki właśnie takim programom socjalnym i rodzinnym Polska ma szansę stać się wielką i silną rodziną, nie tylko dziś, ale i za lat 30 i 50.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
morawiecki, 500+, mieszkanie+
Czytaj także
Polecane galerie
Baju baj
2018-05-16 23:32
Wszystko to bajki ! Gdzie te auta elektryczne?
xxxl
2018-05-16 23:15
jak on może bełkotać o pracy , nie zatrudnią nikogo w parlamęcie czy gdzie kolwiek przy własnych korytach a co do mieszkan to brednie
Hytmen
2018-05-16 22:09
On obiecuje a za dwa dni wszyscy go tłumaczą że nie ma pieniędzy. Może w końcu zaczną kłamać wszyscy bo można się pogubić. Fajnie rozdaje się nie swoje pieniądze. Ale on ma to w naturze obracanie cudzymi pieniędzmi ale tak aby rządowi było dobrze. To jaka teraz będzie danina?
Pokaż wszystkie komentarze (54)