Notowania

Morawiecki zapowiada godne zarobki i mieszkania. "Szklane domy. Nie szklane sufity"

- Szklane domy, a nie szklane sufity. To jest coś, do czego dążymy - zaznaczył

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/EAST NEWS)

Premier Morawiecki w Kielcach mówił o godnej pracy i płacy dla Polaków. Przekonywał, że Polska ma szansę stać się wielką i silną rodziną za sprawą programów socjalnych, takich jak 500+.

Mateusz Morawiecki przypomniał 4 filary, w których jego rząd chce się realizować, a których jego zdaniem, brakowało w III RP: godna praca, godna płaca, mieszkanie i rodzina.

Podczas spotkania z mieszkańcami Kielc zapewnił o powstaniu kolejnych mieszkań w 2019 roku w ramach programu rządowego Mieszkanie+. W Polsce brakuje 2-2,5 miliona mieszkań – zaznaczył premier. Kwota potrzebna na ich wybudowanie to 500 mld zł.

- Na pewno kilkadziesiąt tysięcy mieszkań - może nawet do 100 tys. mieszkań - będzie z programu Mieszkanie+ w budowie – mówił cytowany przez Polską Agencję Prasową premier. - W ten sposób chcemy stworzyć nowe perspektywy, nowe możliwości do powrotów dla ludzi, którzy zdecydowali się na emigrację, ale również łatwiejszego osiedlania się w miastach, miejscowościach.

Mieszkanie+. Ma być szybciej i taniej:

- Szklane domy, a nie szklane sufity. To jest coś, do czego dążymy - zaznaczył.

Odniósł się również do efektów programu 500+. Jak stwierdził, dzięki właśnie takim programom socjalnym i rodzinnym Polska ma szansę stać się wielką i silną rodziną, nie tylko dziś, ale i za lat 30 i 50.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mieszkanie+, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2018

Baryka[QUOTE] - Szklane domy, a nie szklane sufity. To jest coś, do czego dążymy - zaznaczył. [/QUOTE] Szklane domy w Przedwiośniu Żeromskiego oznaczały … Czytaj całość

12-05-2018

ZORROMORAWIECKI PRZESTAŃ BREDZIĆ - POWIEDZ GDZIE MOJE 8000 ZŁ . WOLNYCH OD PODATKU ??? IM WIĘCEJ PIS OBIECUJE TYM BARDZIEJ BĘDZIE DOIĆ UCZCIWYCH POLAKÓW … Czytaj całość

12-05-2018

PrawdaTen historyk nie ma pojęcia o ekonomii a prezesem banku był bo ma odpowiednie koszerne pochodzenie :)

Rozwiń komentarze (54)