Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
muzułmanie
17.01.2015 11:29

Moskwa spodziewa się demonstracji muzułmanów

Stutysięczny marsza miałby się odbyć 25 stycznia w samym centrum stolicy Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pavel Kazachkov / Flickr (CC BY 2.0))

Muzułmanie mieszkający w Moskwie chcą zorganizować stutysięczną demonstrację. Według jednego z islamskich działaczy Alego Czarinskiego, ma to być marsz przeciwko publikowaniu karykatur obrażających uczucia religijne.

Czarinski na swoim blogu poinformował, że władze Moskwy już otrzymały pisemny wniosek o zorganizowanie demonstracji. Muzułmański marsz miałby się odbyć 25 stycznia na prospekcie Sacharowa, w tym samym miejscu, w którym tradycyjnie demonstruje antyputinowska opozycja.

Jak podkreśla islamski działacz, jedynym celem demonstracji ma być protest przeciwko publikacjom godzącym w symbole religijne. -_ Chcemy zaprosić przedstawicieli innych religii i wyznań. Przecież każdy kto śledzi serwisy informacyjne wie, że nie tylko muzułmanie są obrażani _ - dodał na swoim blogu Ali Czarinski.

Wcześniej Rosyjska Agencja Nadzoru Telekomunikacyjnego wystosowała do mediów apel o zaniechanie publikacji materiałów drwiących z symboli religijnych.

Także Rada Muftich Federacji Rosyjskiej poprosiła Prokuratora Generalnego a podjął działania, które zapobiegną publikacji tego typu treści.

Czytaj więcej w Money.pl
Czesi przeciwko islamowi. Wyszli na ulice Demonstranci nieśli plakaty z napisami Europo, obudź się!, Nie ma umiarkowanego islamu i Islam jest złem.
Merkel nie pozwoli piętnować muzułmanów - _ Jako kanclerz federalna biorę muzułmanów w naszym kraju pod opiekę _ - zadeklarowała niemiecka kanclerz.
Tagi: muzułmanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz