Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wrocław wydzierżawi 60 nowych autobusów miejskich. Od Mercedesa

Wrocław wydzierżawi 60 nowych autobusów miejskich. Od Mercedesa

Fot. Wikiemdia/Tenautomatix CC 3.0 SA

Wrocławskie MPK wybrało oferty na dzierżawę nowych autobusów; za wypożyczenie na 10 lat 60 pojazdów marki Mercedes-Benz Citaro miejski przewoźnik zapłaci 168 mln zł - podały władze spółki.

Jak poinformowała rzecznik wrocławskiego MPK Agnieszka Korzeniowska, przedsiębiorstwo otrzymało w postępowaniu oferty od dwóch konsorcjów: EvoBus sp. z o.o. i Mercedes-Benz Leasing Polska sp. z o.o. oraz mLeasing sp. z o.o. i MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o.

- Po szczegółowej analizie, miejski przewoźnik uznał pierwszą ofertę za korzystniejszą. Konsorcjum zaoferowało sumę ponad 168 mln zł brutto i 4-letnią gwarancję na dostarczane autobusy. Częściami składowymi oferowanej kwoty jest wartość czynszu za 10-letnią dzierżawę, a także wartość systemu monitoringu oraz deklarowanych materiałów, części i podzespołów potrzebnych do obsługi technicznej pojazdów w okresie 10 lat - wyjaśniła rzecznik.

Dodała, że w ramach umowy EvoBus i Mercedes-Benz chcą wydzierżawić 40 przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro i 20 autobusów typu solo - model Citaro 2.

Zobacz także: MON zakupił nowe samoloty dla VIP-ów

- To obecnie jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich. Spełniają restrykcyjne normy emisji spalin i posiadają udogodnienia, takie jak klimatyzacja, niska podłoga, monitoring czy system informacji pasażerskiej. Mamy już w swojej flocie 102 pojazdy tego typu, to prawie jedna trzecia całego taboru autobusowego - powiedziałaJolanta Szczepańska, prezes wrocławskiego MPK.

MPK zatrudnia ponad 2,3 tys. osób, tabor firmy liczy 312 autobusów i 225 tramwajów.

wrocław, autobusy, mpk, mercedes-benz citaro
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
jaka
2017-10-07 06:08
To co mają mercedesy, mają już wszystkie autobusy. Nawet autosany.
Energia jadrowa
2017-07-03 16:28
Czemu mercedesa skoro sa polskie firmy co robia autokary?
gosiadomowa
2017-07-03 13:11
widziałam Solarisy w niemczech to nie można w polsce
Pokaż wszystkie komentarze (27)