Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocław wydzierżawi 60 nowych autobusów miejskich. Od Mercedesa

27
Podziel się:

Wrocławskie MPK wybrało oferty na dzierżawę nowych autobusów; za wypożyczenie na 10 lat 60 pojazdów marki Mercedes-Benz Citaro miejski przewoźnik zapłaci 168 mln zł.

Wrocław wydzierżawi 60 nowych autobusów miejskich. Od Mercedesa
(Wikiemdia/Tenautomatix CC 3.0 SA)
bEIGojvp

Wrocławskie MPK wybrało oferty na dzierżawę nowych autobusów; za wypożyczenie na 10 lat 60 pojazdów marki Mercedes-Benz Citaro miejski przewoźnik zapłaci 168 mln zł - podały władze spółki.

Jak poinformowała rzecznik wrocławskiego MPK Agnieszka Korzeniowska, przedsiębiorstwo otrzymało w postępowaniu oferty od dwóch konsorcjów: EvoBus sp. z o.o. i Mercedes-Benz Leasing Polska sp. z o.o. oraz mLeasing sp. z o.o. i MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o.

- Po szczegółowej analizie, miejski przewoźnik uznał pierwszą ofertę za korzystniejszą. Konsorcjum zaoferowało sumę ponad 168 mln zł brutto i 4-letnią gwarancję na dostarczane autobusy. Częściami składowymi oferowanej kwoty jest wartość czynszu za 10-letnią dzierżawę, a także wartość systemu monitoringu oraz deklarowanych materiałów, części i podzespołów potrzebnych do obsługi technicznej pojazdów w okresie 10 lat - wyjaśniła rzecznik.

bEIGojvr

Dodała, że w ramach umowy EvoBus i Mercedes-Benz chcą wydzierżawić 40 przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro i 20 autobusów typu solo - model Citaro 2.

Zobacz także: Zobacz także: MON zakupił nowe samoloty dla VIP-ów

- To obecnie jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich. Spełniają restrykcyjne normy emisji spalin i posiadają udogodnienia, takie jak klimatyzacja, niska podłoga, monitoring czy system informacji pasażerskiej. Mamy już w swojej flocie 102 pojazdy tego typu, to prawie jedna trzecia całego taboru autobusowego - powiedziałaJolanta Szczepańska, prezes wrocławskiego MPK.

bEIGojvx

MPK zatrudnia ponad 2,3 tys. osób, tabor firmy liczy 312 autobusów i 225 tramwajów.

bEIGojvS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(27)
jaka
4 lata temu
To co mają mercedesy, mają już wszystkie autobusy. Nawet autosany.
Energia jadro...
4 lata temu
Czemu mercedesa skoro sa polskie firmy co robia autokary?
gosiadomowa
4 lata temu
widziałam Solarisy w niemczech to nie można w polsce
bEIGojvT
John
4 lata temu
Solaris rządzą. Mercedes jest przereklamowany
Polak
4 lata temu
Dlaczego nie Polskie solarscy Niemiec kupuje niemieckie a Polak niemieckie Wstyd PIS truje Polskę w ją zadłużacie
...
Następna strona