Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mundial 2018 i 2022 w cieniu korupcji?

0
Podziel się:

Zarzuty Sunday Times dotyczą między innymi osobistych kontaktów prezydenta Władimira Putina (na zdjęciu) z przewodniczącym FIFA Seppem Blatterem.

Mundial 2018 i 2022 w cieniu korupcji?
(Bohan / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

_ Sunday Times _ twierdzi, że jest na tropie tajnego archiwum, w którym zebrano dowody przekupstwa i zmowy w procesie przyznania Rosji i Katarowi praw do organizacji mundiali. Zarzuty dotyczą między innymi osobistych kontaktów prezydenta Władimira Putina (na zdjęciu) z przewodniczącym FIFA Seppem Blatterem.

Sprawa trafiła do brytyjskiej Izby Gmin. Jej komisja kultury, mediów i sportu opublikowała zarzuty zgłoszone przez _ Sunday Timesa _. Gazeta twierdzi, że komitet organizacyjny angielskich starań o Mundial 2018 roku zebrał wiele informacji o korupcji, ale utajnił je z obawy przed procesami o zniesławienie.

Członkowie komitetu podpisali nawet oświadczenia zobowiązujące ich do zachowania tajemnicy. _ Sunday Times _ twierdzi, że ta utajniona baza danych zawiera wyniki dochodzeń specjalnie wynajętych byłych agentów wywiadu oraz informacje zebrane przez brytyjskie ambasady.

Zarzuty dotyczą między innymi osobistych kontaktów prezydenta Władimira Putina z przewodniczącym FIFA Seppem Blatterem i rzekomogo sprezentowania przez Rosjan obrazu Picassa szefowi europejskiej federacji, Michelowi Platiniemu. Inny trop to kontakty między Katarem a Moskwą, równoległe z zawarciem umowy o wspólnej eksploatacji gazu na Syberii.

_ Sunday Times _ wymienia też dzielenie się przez Rosję i Katar głosami swoich popleczników w komitecie wykonawczym FIFA. Angielska federacja piłkarska FA (wym. ef-ej) twierdzi jednak, że pokazała już wszystkie swoje dokumenty komisji etyki FIFA, która oczyściła Moskwę, Katar i samą federację z zarzutów korupcji.

Czytaj więcej w Money.pl
W Moskwie spłonęły luksusowe samochody W Moskwie spłonęło kilkanaście samochodów luksusowych marek.
Konflikt Moskwa-Berlin? Kreml wyrzucił niemiecką dyplomatkę Krok władz rosyjskich jest odpowiedzią na wcześniejsze wyproszenie z Niemiec rosyjskiego pracownika konsulatu.
Dziesiątki tysięcy świętuje wypędzenie Polaków Pochód pod hasłem Jesteśmy jednością zorganizował Ogólnorosyjski Front Narodowy, któremu przewodzi Putin.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)