Notowania

dowody osobiste
22.09.2015 12:34

Na dowodach osobistych można zarobić. I to całkiem nieźle

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) zarobiła w pierwszej połowie tego roku 106 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Zajmująca się produkcją dowodów osobistych Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) zarobiła w pierwszej połowie tego roku 106 mln zł. To wynik o blisko 8 mln zł lepszy od tego, który spółka osiągnęła w takim samym okresie rok wcześniej.

Według spółki ten rok może być rekordowy pod względem zysków, jakie wypracuje. Dobrą sytuację spółki widać już w roku 2014, kiedy zysk netto wyniósł 153 mln zł i był jednym z dwóch najlepszych wyników w blisko stuletniej historii firmy. Tegoroczne zyski prawdopodobnie będą jeszcze wyższe.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych to spółka, która zajmuje się produkcją wysoko zabezpieczonych dokumentów, banknotów i systemów IT. Oprócz dowodów osobistych powstają tutaj polskie paszporty, prawa jazdy i dowody rejestracyjne pojazdów. Od kilku lat PWPW realizuje kontrakty dla partnerów zagranicznych, drukując banknoty i dokumenty oraz sprzedając systemy IT dla klientów z całego świata. Wśród licznych projektów eksportowych, które PWPW realizuje w tym roku, jest druk 30 mln banknotów dla Hondurasu.

Głównym klientem PWPW są jednak instytucje krajowe. W marcu tego roku MSW wprowadziło do obiegu nowe wzory dowodów osobistych, które produkuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. W czerwcu Narodowy Bank Polski zaprezentował nowy banknot o nominale 200 zł, który zmodernizowała PWPW dodając między innymi nowe, lepsze zabezpieczenia.

Tagi: dowody osobiste, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz