Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nadspodziewanie dobre wyniki finansowe Ubisoftu za koniec 2014 r.

0
Podziel się:

Francuska firma Ubisoft odnotowała w ostatnim kwartale 2014 roku prawie 810 mln euro przychodów ze sprzedaży.

Nadspodziewanie dobre wyniki finansowe Ubisoftu za koniec 2014 r.
(Parlament Europejski)

Francuska firma Ubisoft odnotowała w ostatnim kwartale 2014 roku prawie 810 mln euro przychodów ze sprzedaży - wynika z opublikowanego raportu finansowego. Wzrosły przychody ze sprzedaży cyfrowej. W bieżącym roku fiskalnym stanowią już ponad 21 procent wszystkich przychodów firmy.

Francuski producent i wydawca gier Ubisoft zanotował w ostatnim kwartale 2014 roku rekordowe wyniki finansowe - ogłoszono w opublikowanym właśnie raporcie kwartalnym. W okresie od 1 października do 31 grudnia 2014 roku obroty firmy wyniosły 809,7 mln euro, co oznacza wzrost o 55,8 proc. w stosunku do wyniku z tego samego okresu roku poprzedniego. Jest to również znacznie wyższa kwota niż prognozowane uprzednio 740 mln euro. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku fiskalnego przychody firmy ze sprzedaży sięgnęły 1,29 mld euro - 59,2 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Do bardzo dobrych wyników finansowych przyczyniły się przede wszystkim głośne premiery nowych gier francuskiej firmy. Dwa nowe tytuły z serii _ Assassin's Creed _, najlepiej rozpoznawalnej marki Ubisoftu, sprzedały się łącznie w 10 mln egzemplarzy. Trzy inne tytuły wydane w ostatnim kwartale 2014 roku również osiągnęły dobre wyniki: sprzedano 7 mln egzemplarzy gry _ Far Cry 4 _ i 2 mln _ The Crew _. Również szósta gra z serii _ Just Dance _, przeznaczonej wyłącznie na konsole, znalazła 4 mln nabywców. Jednym z największych sukcesów Ubisoftu w 2014 roku okazała się natomiast gra _ Watch Dogs _; od swojej premiery w maju 2014 sprzedała się w 10 mln egzemplarzy. Poza premierami dobrze sprzedają się też starsze tytuły firmy: w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego przyniosły 67,1 mln euro przychodu ze sprzedaży (181,9 mln w ciągu trzech pierwszych kwartałów).

Firma zanotowała również ogromny wzrost przychodów pochodzących ze sprzedaży cyfrowej. W trzecim kwartale roku fiskalnego wzrosły aż o 157 proc. w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku i wyniosły 138 mln euro. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku fiskalnego przychody ze sprzedaży cyfrowej wyniosły łącznie 274,1 mln euro i stanowiły 21,2 proc. wszystkich przychodów francuskiej firmy. Najwięcej przychodów w trzecim kwartale przyniosła sprzedaż gier na konsole: 34 proc. wszystkich sprzedanych tytułów przeznaczone było na Playstation 4, a 23 proc. na Xbox One. Gry na PC stanowiły 9 proc. wszystkich sprzedanych tytułów i uplasowały się dopiero na piątym miejscu, za grami przeznaczonymi na konsole poprzedniej generacji.

Dzięki bardzo dobrym wynikom Ubisoft zdecydował się podnieść prognozowane wyniki finansowe na cały bieżący rok fiskalny do 1,44 mld euro z przewidywanych wcześniej 1,4 mld euro. Równocześnie jednak, w związku z brakiem dużych premier w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015 roku, firma oczekuje w czwartym kwartale roku finansowego 146 mln euro przychodów - około 25 proc. mniej niż rok wcześniej w tym samym okresie.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadmomości
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)