Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Naftohaz domaga się od Rosji 5 mld dolarów. To odszkodowanie za mienie na Krymie

63
Podziel się:

Ukraiński koncern w Trybunale w Hadze reprezentuje firma prawnicza Covington & Burling LLP.

Pozew przeciwko Rosji złożony został w Stałym Trybunale Arbitrażowym w Hadze.
Pozew przeciwko Rosji złożony został w Stałym Trybunale Arbitrażowym w Hadze. (JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Państwowy koncern paliwowy Naftohaz Ukrainy złożył w Stałym Trybunale Arbitrażowym w Hadze pozew przeciwko Rosji o odszkodowanie za aktywa pozostawione na zaanektowanym Krymie - poinformowała w środę spółka.

Naftohaz - i sześć jego spółek córek - domaga się od Rosji 5 mld dolarów zadośćuczynienia za straty, które poniosły one w związku z aneksją półwyspu - oświadczono w komunikacie.

- Straty grupy Naftohaz wynikające z okupacji Krymu oceniane są obecnie przez ekspertów na kwotę 5 mld dolarów. Orzeczenie Trybunału oczekiwane jest do końca 2018 roku - czytamy.

Zobacz także: P olska ma prawo do rekompensaty od Gazpromu:

Ukraiński koncern poinformował, że jego interesy w Trybunale w Hadze reprezentuje firma prawnicza Covington & Burling LLP, która wygrała m.in. spór między Jukosem a Rosją o odszkodowanie w wysokości 60 mld dolarów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(63)
Polak
5 miesięcy temu
A kiedy Rosja zapłaci Polsce odszkodawanie za skradzine po wojnie Fabryki,tory kolejowe oraz ziemie na wschodzie które zabrał Stalin bo on rzadził a nie Ukraina.Czekamy na wypłatę odszkodowania.
hhhh.....
5 lata temu
Skoro już mowa o odszkodowaniach i Ukrainie... kiedy poruszony zostanie temat mienia i nieruchomości zagarniętych przez banderowskie bandy w latach 1944 i 1945? Dlaczego ten istotny temat, z punktu relacji pomiędzy dwoma narodami pomijany jest milczeniem? Wciąż żyją świadkowie i uczestnicy tamtych dramatycznych wydarzeń, a wielu z nich posiada stosowne dokumenty umożliwiające dochodzenie swoich praw...
ja
5 lata temu
bij rusa
CIEKAWY
5 lata temu
O POLSKICH 4 MILIARDACH POŻYCZONYCH UKRAINIE POLACY MOGĄ ZAPOMNIEĆ... ILE W TYM CZASIE WYBUDOWANO POMNIKÓW BANDERZE ? ILE MARSZÓW KU CHWALE UPA ZORGANIZOWANO ?
bankier
5 lata temu
Znowu ukraińskie żebraki żebrzą o kasę ......
...
Następna strona