Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Największy blok energetyczny w Polsce stanie na 3 tygodnie

4
Podziel się

Największy blok energetyczny w Polsce zostanie wyłączony na 3 tygodnie. Oddany do eksploatacji przed kilkoma miesiącami w Elektrowni Kozienice musi przejść przegląd gwarancyjny.

Blok B11 w Elektrowni Kozienice
Blok B11 w Elektrowni Kozienice (Enea Wytwarzanie/materiały prasowe)
bDXTwOdN

Największy blok energetyczny w Polsce zostanie wyłączony na 3 tygodnie. Oddany do eksploatacji przed kilkoma miesiącami w Elektrowni Kozienice B11 musi przejść przegląd gwarancyjny.

Blok B11 Elektrowni Kozienice działa od 19 grudnia 2017 r. Jego praca zostanie jednak przerwana 7 maja. Choć to najnowocześniejszy i największy blok energetyczny w Polsce musi zostać poddany trzytygodniowemu przeglądowi gwarancyjnego. Prezes Enei Wytwarzanie Krzysztof Figat uspokaja jednak, że to normalna procedura.

- Sytuację tę możemy porównać do okresu sprawdzania osiągów nowo zakupionego samochodu i wizyty na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym, tyle tylko, że w tym przypadku skala jest ogromna, a zastosowane rozwiązania jedyne w swoim rodzaju – wyjaśnił powody, które stoją za potrzebą wyłączenia bloku. W trakcie przerwy w jego działaniu wymienione zostaną m.in. filtry i oleje. Dojdzie także do "kalibracji systemów"

bDXTwOdP

Elektrownia Kozienice z możliwością wytworzenia 4000 MW energii odpowiada za 13 proc. krajowej produkcji prądu. Ponad jedną czwartą – 1075 MW – zapewnia władśnie oddany przed rokiem do użytku blok B11.

Zobacz także: Ceny gazu w Polsce mogą być jeszcze niższe:
bDXTwOeq
energetyka
wiadomości
KOMENTARZE
(4)
Gość
3 lata temu
Czyli, że będziemy mieli rzadki prąd ?. (Znakiem tego, powinni obniżyć za to cenę prądu.)
ISLA
3 lata temu
ZA KOMUNY JAK COŚ SPIER..LILI(A CZĘSTO SIĘ TO ZDARZAŁO) TO TEŻ MIELI TAKIE POKRĘTNE WYJAŚNIENIA,CIEKAWE ŻE INNYCH ELEKTROWNI W EUROPIE NIE TRZEBA ''KALIBROWAĆ"??!
eh
3 lata temu
Oddany przed rokiem czy 19 grudnia panie Marcinie Lis?
bDXTwOer
pamiętliwy
3 lata temu
Czyli "normalnie" jak za gierkowszczyzny... dzisiaj uruchamiamy a za miesiąc zaczynamy usuwać usterki.