Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Największy kontenerowiec na świecie w Gdańsku. Tak wygląda rozładunek

Największy kontenerowiec na świecie w Gdańsku. Tak wygląda rozładunek

Fot. WP

Największy kontenerowiec świata przybył w środę do Polski. OOCL Hong Kong może zabrać na pokład 21 tys. 413 kontenerów. Jak wygląda rozładunek? Niczym łatwa i lekka praca. A przecież każdy z tych kontenerów może ważyć nawet 60 ton. Zobaczcie sami.

Trzeba przyznać, że rozładunek wygląda imponująco. Niemal jak w zegarku po kolei są zdejmowane ze statku kontenery i przy pomocy specjalnych dźwigów trafiają na ciężarówki.

Przybicie OOCL Hong Kong do polskiego portu to ogromne wydarzenie dla naszego kraju. Dzięki tej wizycie gdański port stał się - jak ocenił prezes zarządu DCT Gdańsk Cameron Thorpe - "bramą do krajów Europy Środkowo-Wschodniej".

To niejedyna wizyta OOCL Hong Kong w Gdańsku. Kontenerowiec ma regularnie zaglądać do Polski. Będzie kursował na trasach z Azji do Europy.

Największy kontenerowiec na świecie. Zobacz zdjęcia

- Terminal kontenerowy DCT jest jedynym terminalem nad Bałtykiem mogącym obsługiwać tak duże jednostki kontenerowe - powiedział podczas uroczystości z okazji zawinięcia do portu w Gdańsku największego obecnie statku kontenerowego na świecie prezes zarządu DCT Gdańsk Cameron Thorpe. Zwrócił uwagę, że "wielkość statku wskazuje na rozmiar i skalę światowej wymiany handlowej oraz jak ważne jest dla każdego kraju, aby w tym handlu uczestniczyć".

Zobacz również wideo, jak kontenerowiec wpływał do Gdańska.

gdańsk, kontenerowiec, dct gdańsk, oocl hong kong
Czytaj także
Polecane galerie
and123
2017-08-13 17:23
A port gdański to jest polski tak jak liedl, biedronka i inne banki....czy się mylę
Jan 235
2017-07-17 17:19
No i zobaczcie jak PIS potrafił szybko wybudować NOWOCZESNY PORT!! A jeszcze 1,5 roku temu POLSKA BYŁA RUINĄ!!!!! Wystarczyło powałać Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Śródlądowej, zatrudnić w nim 5oo PISiewiczów i NOWOCZESNY PORT JUŻ JEST !!!!!!!
pis
2017-07-05 23:14
Może na wsi to jest imponujące ale trzeba zobaczyć taki przeładunek w Rotterdamie, pojazdy bezzałogowe sterowane przez komputer i czas rozładunku z załadunkiem tankowaniem i uzupełnianiem zapasów dla załogi. Tam nie ma ciężarówek na nadbrzeżu
Pokaż wszystkie komentarze (17)