Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
21.01.2015 17:41

Narada wojskowych o szpicy NATO. Decyzje za dwa tygodnie

Siły natychmiastowego reagowania mają być utrzymywane w gotowości i w razie kryzysu mają być zdolne do działania w ciągu kilku dni w dowolnym miejscu na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(U.S. Air Force Master Sgt. Jerry Morrison/public domain)

Narada wojskowych NATO o utworzeniu sił natychmiastowego reagowania rozpoczęta. Do jutra w Brukseli szefowie sztabów generalnych państw Sojuszu będą wspólnie kreślić plany utworzenia szpicy. To wypełnienie postanowień wrześniowego szczytu w walijskim Newport i odpowiedź między innymi na rosyjską agresję na Ukrainę.

Siły natychmiastowego reagowania mają być utrzymywane w gotowości i w razie kryzysu mają być zdolne do działania w ciągu kilku dni w dowolnym miejscu na świecie. _ Walijski szczyt pokazał, że NATO jest w stanie dostosować się do zmieniającej się sytuacji, by sprostać zarówno obecnym, jak i przyszłym zagrożeniom _ - powiedział szef Komitetu Wojskowego NATO, generał Knud Bartels otwierając obrady.

Teraz ustalenia z Newport na papierze trzeba będzie wdrożyć w praktyce. NATO-wska szpica ma być zdolna do działania w przyszłym roku. Zanim to nastąpi, do dyspozycji mają być tymczasowe oddziały, które utworzą żołnierze z Niemiec, Holandii i Norwegii. Ostateczną decyzję o kształcie i liczebności sił natychmiastowego reagowania mają podjąć za dwa tygodnie ministrowie obrony Sojuszu na spotkaniu w Brukseli.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m321909.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inwestycje-nato-w-polsce-za-2-5-mld-zl,235,0,1693419.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Inwestycje NATO w Polsce za 2,5 mld zł
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/241/m299761.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt-na-ukrainie-nato-apeluje-do-rosji-,28,0,1693212.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) NATO apeluje do Rosji: Przetańcie wspierać...
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m331470.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cwiczenia-nato-odpowiedzia-na-sytuacje-na,153,0,1692569.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tak NATO odpowie na ukraiński konflikt
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/167/m329895.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-niewielka-poprawa-na,9,0,1691401.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Walki z separatystami na Ukrainie ustają?
Tagi: konflikt na ukrainie, nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz