Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.12.2017 06:37

Pieniądze z kar na pałace i obrazy. Do Narodowego Funduszu Zabytków może trafić nawet 20 mln zł rocznie

Nawet 20 mln zł może trafić rocznie do Narodowego Funduszu Zabytków - wynika z szacunków Ministerstwa Kultury. Pieniądze te mają pochodzić z kar i oraz nawiązki orzekane za przestępstwa zniszczenia lub uszkodzenia zabytku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Wajszczak/REPORTER)
W rejestrze zabytków jest ponad 71 tys. obiektów

Jak przypomina "Rzeczpospolita", po nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami od 1 stycznia zaczną obowiązywać przepisy powołujące do życia Narodowy Fundusz Zabytków. Jego dysponentem będzie minister kultury i dziedzictwa narodowego.

*Zamek Królewski widziany z drona. Zobacz wideo: *

Pieniądze będą przeznaczone na ratowanie zniszczonych lub uszkodzonych zabytków np. w wyniku powodzi lub pożarów, a także wykorzystane do konserwacji oraz prac restauratorskich zabytków wpisanych na Listę Skarbów Dziedzictwa.

Kary mogą wynieść od 500 do 500 tys. zł. Będzie je wymierzał w formie decyzji konserwator zabytków.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2017

etrynkolejne finansowania kosciola katolickiego...podobno po lichenskich freskach z 16 wieku.. w opatrznosci pojawily sie relikwie jeszcze nie narodzonego … Czytaj całość

27-12-2017

;pCoś się zmieniło w "Polskim absurdzie" w temacie zabytków? Że użytkując obiekt zabytkowy, najbardziej (finansowo) opłacało się poczekać, aż … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)