Notowania

Netflix wyemituje obligacje, bo potrzebuje pieniędzy. 80 filmów i seriali ma powstać w 2018 r.

Spółka ogłosiła, że wydatki na własne produkcje w przyszłym roku mogą sięgnąć 8 mld. dolarów. Pieniądze mają pochodzić m.in. z obligacji Senior Notes, które wyemituje Netflix.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Netflix)
Firma na produkcje własne przeznaczy 25 proc. wszystkich środków na treści.

Spółka ogłosiła, że wydatki na własne produkcje w przyszłym roku mogą sięgnąć 8 mld dolarów. Pieniądze mają pochodzić m.in. z obligacji Senior Notes.

To dobra wiadomość zarówno dla inwestorów, jak i fanów seriali czy filmów produkcji Netflixa. Internetowa platforma wideo ma bardzo odważne plany na 2018 rok. Jak podaje "Rzeczpospolita", spółka chce wyprodukować samodzielnie 80 filmów (w 2017 roku powstało ich 50).

"Forrest Gump". Zobacz oscarowy film z Tomem Hanksem na WP Pilot:

Netflix wyraźnie stawia na oryginalne treści. Chce na nie wydać aż 25 proc. wszystkich pieniędzy przeznaczonych na treści.
Ile to będzie kosztować? Firma szacuje, że około 8 mld dolarów. Pieniądze mają pochodzić m.in. z emisji obligacji Senior Notes o wartości 1,6 mld dol. Planowane wydatki znacząco wzrosły - wcześniej spółka podawała koszta rzędu 7 mld. dol.
O swoich planach Netfilx poinformował podczas podawania wyników finansowych za trzeci kwartał 2017 roku. Wyniki nie są zresztą świetne. Na koniec września Netflix miał już prawie 5 mld dol. długu. Za zakup treści i produkcję własną w kolejnych latach będzie musiał zapłacić 17 mld dol.

Tagi: netflix, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2017

EternitTakie huraoptmistyczne rozwijanie się na kredyt przeważnie kończy się upadkiem.

24-10-2017

kotJarkajak tak dalej pojdzie to za 1-3 lat przyjdzie kryzys, Netflix sie zadluzy na dobre, wzrosna stopy procentowe i pojdzie Netflix na DNO, tak zakonczy … Czytaj całość

24-10-2017

antyorzełwidać, że orły w komentarzach nie mają za dużej wiedzy o inwestycjach finansowych oprócz tego, co przeczytają na money :D

Rozwiń komentarze (4)