Notowania

700 mln zł trafi do szpitali. NFZ zapłaci na "nadwykonania"

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci 700 milionów złotych za tak zwane "nadwykonania". Chodzi o świadczenia medyczne, które szpitale i przychodnie zrealizowały ponad wyznaczony limit.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Zgodę na rozwiązanie rezerwy ogólnej Narodowego Funduszu Zdrowia wydał minister Konstanty Radziwiłł. Zdaniem szefa resortu zdrowia pozwoli, to na zapłacenie znacznej części "nadwykonań" czyli świadczeń, które szpitale wykonały lecząc ludzi, którzy tego potrzebowali.

Rzeczniczka NFZ Sylwia Wądrzyk-Bularz powiedziała IAR, że pieniądze z rezerwy ogólnej NFZ zostaną przeznaczone na świadczenia nielimitowe i ratujące życie. Ponad 570 milionów - na leczenie szpitalne, 53 miliony na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Pieniądze zostały podzielone zgodnie ze specjalnym algorytmem. Najwięcej środków trafiło do oddziałów: mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

IAR Joanna Stankiewicz

Tagi: nfz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2017

xPatriaW Polsce wiecznie będzie kasy brakować, bo rozdawnictwo kwitnie... Kler zabiera z budżetu państwa rok w rok ponad 10 miliardów złotych na swoje … Czytaj całość

03-01-2017

tez po studiach"Brawo" lekarze, to wy zawsze dostajecie, Njwięcej podwyzek płacy ze wszystkich

03-01-2017

WwwMam pytanie kiedy zlikwidujecie NFZ? .

Rozwiń komentarze (13)