Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nielegalni imigranci w Europie. Wiele ofiar w wyniku zatonięcia statku

0
Podziel się:

Uratowano na razie 70 osób z ponad 250 znajdujących się na łodzi.

Nielegalni imigranci w Europie. Wiele ofiar w wyniku zatonięcia statku
(Polaris/East News)

Ponad sto osób jest nadal zaginionych w rezultacie zatonięcia u wybrzeży Libii statku, którym nielegalni imigranci próbowali przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy - poinformowały dziś libijskie władze lokalne.

Według nich ze statku, który zatonął w sobotę w pobliżu portowego miasta Zuwara na zachód od Trypolisu, uratowano około 70 ludzi, pochodzących głównie z Syrii i krajów Czarnej Afryki. Wyłowiono ponadto ciała około 30 osób.

_ - Statek zatonął dwa dni temu i jak podają rozbitkowie, było na nim ponad 250 nielegalnych imigrantów, przede wszystkim z Syrii lub Afryki Subsaharyjskiej _ - oświadczył przedstawiciel biura prasowego władz miejskich Zuwary.

Od czasu obalenia w 2011 roku dyktatury Muammara Kadafiego Libia wciąż nie jest w stanie odzyskać politycznej stabilności, a jej terytorium stało się bazą wyjściową dla nielegalnego przerzucania uchodźców do Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjczycy wolą zatrudniać... imigrantów _ Taka polityka ma wiele zalet z punktu widzenia przedsiębiorstw i konkurencyjności brytyjskiej gospodarki. _
W Sofii w ciągu doby zatrzymano sto osób Uchodźcy zostali przewiezieni do Sofii przez przemytników i pozostawieni w dzielnicach na obrzeżu miasta.
Katolicki biskup apeluje do imigrantów. O co? Apel zawarty w liście biskupa, opublikowanym w tygodniku diecezjalnym, nagłośniły włoskie media.
Podpalenia aut w stolicy Szwecji Świadkowie relacjonowali, że widziano tam wtedy grupę od 20 od 50 osób, ale nikt nie został aresztowany.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)