Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy wstrzymują eksport broni do Arabii Saudyjskiej

0
Podziel się:

Niemcy wstrzymały na razie wszelki eksport broni do Arabii Saudyjskiej z powodu zbyt niestabilnej sytuacji w tamtym regionie - twierdzi niedzielna gazeta Bild am Sonntag ("BamS").

Niemcy wstrzymują eksport broni do Arabii Saudyjskiej
(Marines/Flickr)
bEJYGFDV

Niemcy wstrzymały na razie wszelki eksport broni do Arabii Saudyjskiej z powodu zbyt niestabilnej sytuacji w tamtym regionie - twierdzi niedzielna gazeta _ Bild am Sonntag _ ("BamS"), powołując się na nieokreślone bliżej źródła rządowe.

Według _ BamS _ wstrzymanie eksportu broni nie jest reakcją na śmierć króla Arabii Saudyjskiej Abd
Allaha ibn Abd al-Aziza as-Sauda, który zmarł w piątek w wieku 90 lat. Decyzja w tej sprawie zapadła podobno w środę na posiedzeniu Federalnej Rady Bezpieczeństwa. Wnioski niemieckich firm o zgodę na eksport odrzucono lub na razie odłożono decyzje w ich sprawie.

W skład tego gremium wchodzi kanclerz Angela Merkel, szef Urzędu Kanclerskiego oraz siedmiu
ministrów, w tym szefowie resortów spraw zagranicznych, obrony, spraw wewnętrznych i gospodarki.

bEJYGFDX

Niemieckie media, które odnotowały informacje _ BamS _, wskazują, że posiedzenia Federalnej Rady
Bezpieczeństwa są tajne i rząd niemiecki nie wypowiada się oficjalnie na temat podejmowanych tam
decyzji.

_ BamS _ podkreśla, że w przypadku Arabii Saudyjskiej chodzi o eksport czołgów, okrętów i karabinów.
W 2013 r. Federalna Rada Bezpieczeństwa wyraziła zgodę na eksport do Arabii Saudyjskiej broni
wartości 360 milionów euro - dowiaduje się gazeta. Niemieckie media informowały, że w 2012 roku
było to nawet 1,2 miliarda euro.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/m294987.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksport;broni;niemcy;sprzedaja;coraz;wiecej;poza;ue;i;nato,177,0,1532849.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niemcy eksportują coraz więcej broni. Dokąd? Ujawniono, że w 2013 roku wydano w Niemczech indywidualne zezwolenia na eksport broni wartości 5,8 miliarda euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/m332565.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowy-krol-arabii-saudyjskiej-obama-skroci,155,0,1699227.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama skróci wizytę w Indiach. Oto powód Pierwotnie planowano, że na czele amerykańskiej delegacji do Arabii Saudyjskiej uda się wiceprezydent Joe Biden.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/m294987.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest-koalicja-przeciwko-niemieckiej-placy,92,0,1698908.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Montują koalicję, bo nie chcą płacić aż tyle 13 unijnych krajów, w tym Polska, chce zawieszenia niemieckich przepisów o płacy minimalnej.
bEJYGFEy
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)