Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Niepołomice będą mieć dostęp do autostrady A4. Rusza budowa ważnego węzła drogowego w pobliżu Krakowa

18
Podziel się:

To długo wyczekiwana wiadomość nie tylko przez mieszkańców Niepołomic i pobliskich miejscowości, ale także przez lokalne firmy, w szczególności działające w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej.

Połowę kosztów inwestycji pokryje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Połowę kosztów inwestycji pokryje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. (Bartosz Banka / Agencja Gazeta)

Podkrakowskie Niepołomice wreszcie uzyskają dostęp do przebiegającej nieopodal autostrady A4. Kilka dni po tym, jak wojewoda wydał zgodę na realizację węzła Niepołomice, w poniedziałek GDDKiA ogłosiła przetarg na jego realizację. Inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2018-2019.

To długo wyczekiwana wiadomość nie tylko przez mieszkańców Niepołomic i pobliskich miejscowości, ale także przez lokalne firmy, w szczególności działające w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej.

Działające w tej strefie przedsiębiorstwa, do których zaliczają się takie firmy jak MAN Trucks, Coca-Cola, Pratt & Whitney czy MARS, nie miały dotychczas dogodnego dojazdu do autostrady A4.

Istotne jest także ograniczenie ruchu tranzytowego przez Puszczę Niepołomicką, która stanowi obszar Natura 2000.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycja realizowana będzie na podstawie trójstronnego porozumienia pomiędzy GDDKiA oraz samorządem wojewódzkim oraz gminą Niepołomice.

GDDKiA, która jest inwestorem, pokryje połowę kosztów całego przedsięwzięcia, czyli ok. 14,5 mln zł. Pozostałą część w niemal równych częściach wezmą na siebie oba samorządy.

Węzeł Niepołomice powstanie, na południowy zachód od tego miasta, w miejscu przecięcia autostrady A4 i drogi wojewódzkiej łączącej Niepołomice z Wieliczką. Obecnie w miejscu tym jest wiadukt.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
terefere
5 lata temu
w krakowie nowe linie utobusowe jezdza pod Galerie skandal prawdopodobnie Radni sponsorowani przez wlascicieli
ERRFE
5 lata temu
Ha ha ha mądrala wielki majster klepka burmistrz Niepołomic wymyślił drugą obwodnicę Niepołomic i zlikwidował nasyp infrastukturę kolejową a na tym miejscu zbudował drugą obwodnicę Niepołomic po której mało kto jeżdżi a ludzie by jeżdżili do pracy co blisko mieszkają i co dalej mieszkają od stacji to jeżdżą do satcji samochodem a potem w pociąg,co była jak pkp się nieopłacało z prądem że dużo pociągi zużywają to mogły jeżdżić spalinowe szynobusy takie jakie jeżdżą do balic ale i pierwsze szynobusy były i są energooszczędne i były jeszcze mniejsze od obecnych szynobusów i od starych jednostek co dużo prądu żarły,i jeżdżiły dawniej z Niepołomic przez Podłęże do huty szybko wygoda komfort i ludzi chętnych by niebrakowało duzo porezygnowało z samochodów i jeżdżą pociągami jak pisałem bo taniej też jest, to nie obwodnicę drugą trzeba było w net tak zakorkują się Niepołomice że bedzie jedna wielka kicha a samochodów ino przybywa,ale co tam polikwidować zamiast inwestować w ekologiczny transport,niewiem czy przypadkiem niedogadał się z manem,ojcie mówł że ponoć to był wymóg mana jak się budował by zlikwidować trasę kolejową z Niepołomic,a zaniedługo się okaże ze Niepołomice zakorkowane są że niema możliwośći wyjazdu wjazdu i jazdy,i będą od nowa budować trasę kolejową którą wcześniej majster klepka burmistrz kazał zlikwidować,a można było zmoderniozować trasę kolejową,wybudować bocznicę kolejową i man mógłby wozić towarowymi platformami ciągniki mana i inne firmy z strefy przemysłowej co produkują różne inne zreczy też by mogły wysyłać swoje rzeczy transportem kolejowym to gdzie tam,a tak inne firmy robią na zachodzie ale w Polsce polikwidować zniszczyc zamknąc wszystko Polskie zakłądy fabryki infrastukturę bo poco jest potrzebne wybrali majstra klepkę na burmistrza i innych wszędzie takich wybierają a potem my normali ludziePolacy cierpimy przez takich antyPolaków.
Hihi
5 lata temu
Pierwsze jak to pięknie wszystko podporządkowuje się pod sieci koncerny galerie . Drugie kto odpowiada za budowę priojekt i zatwierdzenie tej drogi że teraz trzeba ją przebudowywać i marnotrawić pieniądze i czas podczas gdy dalej dróg nowych w Polsce brak ?
piechur
5 lata temu
Nareszcie, że nie wybudowano węzła od razu to skandal. Pytanie - kto za tym stał?
pytanie
5 lata temu
tak??? a kiedy s10 i s11????