Notowania

Do lekarza bez ubezpieczenia? Minister zdrowia: nikogo nie będziemy ścigać

Podziel się
Dodaj komentarz
(RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER)

Od początku roku świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej są bezpłatne dla każdego, również dla nieubezpieczonych. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział w radiowej Trójce, że osoby, które nie są pewne, czy są ubezpieczone nie powinny obawiać się wysokich kosztów związanych z ewentualnym leczeniem.

"System ubezpieczenia zdrowotnego pozostaje" - powiedział we wtorek minister zdrowia. Dodał, że państwo nie będzie dochodziło do odzyskiwania kosztów za świadczenia medyczne udzielone nieubezpieczonym. "Nie będziemy ścigać" - podkreślił Konstanty Radziwiłł. Minister zdrowia w radiowej Trójce dodał, że wprowadzone zmiany dotyczą kilkuset tysięcy osób.

O zmianach pisały w poniedziałek media. Ponad 2 mln nieubezpieczonych osób - głównie pracujących na "śmieciówkach" - miały od nowego roku uzyskać prawo do bezpłatnych wizyt u lekarzy rodzinnych. Ideą Konstantego Radziwiłła było skończenie z sytuacją, gdy osoby nieubezpieczone unikały kontaktu z lekarzem rodzinnym z obawy przed kosztami takich wizyt. Jak to wygląda w praktyce? Czytaj TUTAJ.

*NFZ będzie zlikwidowany *

Konstanty Radziwiłł potwierdził plany likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Zgodnie z założeniami nastąpi to od 1 stycznia 2018 roku.

NFZ ma być zlikwidowany, a wojewódzkie oddziały Funduszu mają być przekształcone w Wojewódzkie Urzędy Zdrowia. Do ich zadań będzie należało m.in. finansowanie służby zdrowia na poziomie wojewódzkim, kontraktowanie części świadczeń oraz nadzorowanie działania placówek zdrowotnych. Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.

Tagi: nieubezpieczeni, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2017

LenKonstytucja RP, art. 68: "1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. 2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne … Czytaj całość

03-01-2017

JanJak nie zapłacę podatku to mnie zniszczą, a tutaj nierobom dajemy prezent za to, że nic do wspólnej kasy nie dokładają - NO to jest dobra zmiana.

03-01-2017

suwerenTo składki są pobierane niezgodnie z prawe. Należy zgromadzone składki oddać + odsetki. Konstytucja wszyscy są równi.

Rozwiń komentarze (8)