Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Niewykorzystany urlop. Prezes PKO BP dostał 800 tys. zł

Niewykorzystany urlop. Prezes PKO BP dostał 800 tys. zł

Zbigniew Jagiełło dostał prawie 800 tys. zł za 70 dni urlopu, z którego nie skorzystał. Fot. REPORTER
Zbigniew Jagiełło dostał prawie 800 tys. zł za 70 dni urlopu, z którego nie skorzystał.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, otrzymał 798 tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystany urlop - podaje "SuperExpress". Chodzi o 70 dni urlopu bieżącego i zaległego.

Jak wynikała z raportu PKO BP, ekwiwalent został wypłacony w związku ze zmianą zasad zatrudniania i wynagradzania członków zarządu oraz rozliczeniem dotychczasowych umów o pracę. "SuperExpress" przypomina, że w czerwcu ubiegłego roku z członkami zarządu zostały podpisane umowy o świadczenie usług, które zastąpiły wcześniejsze umowy o pracę.

Według nowych, obowiązujących od lipca 2017 r. zasad, wynagrodzenie stałe prezesa PKO BP zmniejszyło się do 66 tys. zł za miesiąc.

Zobacz także: "Solidarność" chce zmienić ustawę o zakazie handlu. POHiD zamierza działać


 

Za cały ubiegły rok Jagiełło zarobił 3 mln 329 tys. zł.

O zarobkach prezesów banków pisaliśmy wczoraj w money.pl: Ile zarabiają prezesi banków. Wielkie przetasowanie na szczytach

Czytaj także
Polecane galerie
Wójt
2018-08-12 10:06

Za cały ubiegły rok Jagiełło zarobił 3 mln 329 tys. zł

To są dopiero geniusze. Co on takiego dokonał że Polacy muszą mu płacic złote góry. Co na to PIS?
Pracująca 40 lat
2018-03-17 15:41
To jest chore !!! a kto mu nie kazał iść na urlop? kto nie wykorzystuje urlopu w danym roku to jest nieefektywny no bo i kiedy miał by wypocząć. CBA niech sprawdzić gdzie Pan Prezes w ciągu ostatnich lat wyjeżdżał i na ile dni i pewnie się okaże , że był na Wyspach Kanaryjskich i jeszcze nie wiadomo gdzie? I tak to właśnie jest ludzie bardzo ciężko muszą pracować właśnie na takich cwaniaczków.
wladek
2018-03-17 15:36
zawsze mnie zastanawia za co tyle kasy rozumie jak jakis pan cos wymysli i jest to sprzedawalne ale prezes banku przecie na niego pracuja cale sztaby ludzie spozywajace srodki uspokajace zeby sprostac zachcianki durnych cieciow
Pokaż wszystkie komentarze (176)