Notowania

NIK bierze się za GetBack. Skontroluje działalność instytucji państwa

NIK skontroluje instytucje państwowe odpowiedzialne za nadzór nad działalnością spółki GetBack. Plan pracy został uzupełniony na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Poszkodowani w aferze GetBack proszą o wsparcie m.in. ministra Zbigniewa Ziobro

NIK skontroluje instytucje państwowe odpowiedzialne za nadzór nad działalnością spółki GetBack. Plan pracy został uzupełniony na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego.

"Na posiedzeniu 25 lipca 2018 roku Kolegium NIK wprowadziło do tegorocznego planu pracy kontrolę działalności organów, instytucji państwowych oraz podmiotów organizujących rynek finansowy wobec GetBack SA i podmiotów oferujących jej papiery wartościowe. Plan pracy został uzupełniony w tym zakresie na wniosek Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego" - czytamy w komunikacie.

Prezes Rady Ministrów w piśmie skierowanym do prezesa NIK podkreślał, że „zasadność przeprowadzenia kontroli przez NIK wynika przede wszystkim z jej uprawnień jako jedynego organu kontroli państwowej. W świetle obowiązujących przepisów, Prezes Rady Ministrów nie ma umocowania do skontrowania KNF”.

Zobacz także. Rzecznik Finansowy w sprawie GetBacku: banki wprowadzały klientów w błąd

NIK informuje, że kontrola zacznie się we wrześniu tego roku, a zakończy w I kwartale 2019 r.

Na GetBacku stracili praktycznie wszyscy

Money.pl przyjrzał się dokumentom dotyczącym afery GetBack. Dopiero one pokazują ogromną skalę problemu. Pieniądze stracili tam nie tylko obligatariusze, ale i największe firmy – od kancelarii prawnych przez zarządców nieruchomości i banki aż po media. Lista wierzycieli spółki, która miała zawojować rynek odzyskiwania długów, liczy 813 pozycji. Widzieliśmy te dokumenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, afera getback, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-07-2018

Red"W świetle obowiązujących przepisów, Prezes Rady Ministrów nie ma umocowania do skontrowania KNF”. Ty fałszywy hipokryto. A do deptania … Czytaj całość

25-07-2018

PawelosPiS to złodzieje okradają ludzi bo nie maja już.

25-07-2018

BaksO kurcze nie myślałem że tyle głupich prawników, bankowców i przedstawicieli mediów. ;) Za pieniążki kupować papiery śmieciowe... teraz nawet tę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)