Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cios w Nord Stream 2. Budowa coraz mniej pewna

Pod koniec listopada Komisja Europejska ma przedstawić rewizję dyrektywy gazowej, tak, aby unijne regulacje z trzeciego pakietu energetycznego w pełni obejmowały takie projekty, jak Nord Stream 2.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)

Zwrot akcji w sprawie inwestycji Gazpromu: Bruksela chce ją zablokować zmianą dyrektywy - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", pod koniec listopada Komisja Europejska ma przedstawić rewizję dyrektywy gazowej, tak, aby unijne regulacje z trzeciego pakietu energetycznego w pełni obejmowały takie projekty, jak Nord Stream 2. Nowe wymogi dotyczyłyby wszystkich projektów uruchamianych od 1 stycznia 2018 r.

Według "Rz" objęcie nowej inwestycji unijnymi przepisami wymuszałoby na Gazpromie takich wymogów, które mogą uczynić tę inwestycję nieopłacalną.

Jak czytamy, projekt zmian jest teraz w konsultacjach między dyrekcjami KE. - Jeśli uzyska zielone światło od szefa Komisji Jeana-Claude'a Junckera, a potem zostanie zaakceptowany przez większość posłów Parlamentu Europejskiego i rządów państw UE, będzie to oznaczało koniec marzeń Rosji o monopolizacji dostaw gazu do Europy trasą przez Bałtyk, z ominięciem Ukrainy.

Zobacz także: Majątek Władimira Putina

Tagi: nord stream 2, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-10-2017

EaldonKupię akcje stoczni tankowców klasy Baltimax. Pilne.

08-10-2017

ksiegownikNo juz widze jak zablokuja. Pewnie Gazprom opoznia sie z lapówami to postraszyli. Juncker bedzie tak samo walczyc jak walczyl o opodatkowanie … Czytaj całość

07-10-2017

xxmy nie mamy wegla uzywac, ale niemcy gaz? Gdzie jest energetyczna rewolucja?

Rozwiń komentarze (3)