Notowania

wiadomości
26.03.2015 20:16

Norwegian, EasyJet i Air Transat zapewniają: w kokpicie stale będą dwie osoby

Przewoźnicy zmieniają procedury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Picturematt/REX/EAST NEWS)

Norweskie linie Norwegian Air Shuttle (NAS), brytyjski przewoźnik EasyJet i kanadyjskie linie Air Transat podały w czwartek, że w reakcji na katastrofę airbusa wprowadzają od piątku obowiązek stałego przebywania dwóch osób w kokpicie podczas lotu.

- Kiedy jedna osoba opuści kokpit, muszą pozostać w niej dwie osoby - powiedział Thomas Hesthammer, odpowiedzialny w tanich liniach Norwegian za organizację lotów.

EasyJet potwierdził w mailu przesłanym agencji AFP, że "27 marca zmieni się procedura i dwóch członków załogi będzie musiało przez cały czas przebywać w kokpicie".

Podobne obostrzenia wprowadzą Air Transat. - Zdecydowaliśmy, że w kokpicie zawsze będą dwie osoby - powiedziała rzeczniczka transportu lotniczego Debbie Cabana.

Rzecznik Air Transat wyjaśnił, że gdy jeden z pilotów opuści kokpit, będzie musiał się do niej udać szef personelu pokładowego.

Zmiana przepisów dotyczących lotów jest reakcją na informacje prokuratury w Marsylii, że katastrofę samolotu Airbus A320 tanich niemieckich linii lotniczych Germanwings, który rozbił się we wtorek w Alpach francuskich, najprawdopodobniej spowodował rozmyślnie drugi pilot pod nieobecność w kokpicie kapitana. W katastrofie zginęło 150 osób, wszystkie znajdujące się na pokładzie.

- Dyskutowaliśmy już od dłuższego czasu na ten temat, lecz ta katastrofa przyspieszyła nasze decyzje. Oczekuję, że ta nowa procedura będzie już wprowadzona od jutra - zapowiedział przedstawiciel Norwegian, trzeciej co do wielkości taniej europejskiej linii lotniczej. Hesthammer podkreślił jednocześnie, że europejskie regulacje nie zmuszają przewoźników do wprowadzenia przepisów o obowiązkowym przebywaniu w kokpicie dwóch osób przez cały czas lotu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz