Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Notowania rubla. Nadal tani, ale walczy o pozycję

0
Podziel się:

W ocenie analityków presję na walutę narodową Rosji we wtorek wywierał spadek cen ropy naftowej na świecie,

Notowania rubla. Nadal tani, ale walczy o pozycję
(Bartosz Krupa/East News)

Rubel we wtorek nieznacznie osłabł po poniedziałkowym silnym umocnieniu. O godz. 17 czasu lokalnego (15 w Polsce) na giełdzie w Moskwie za 1 dolara płacono 46,55 rubli, czyli 0,69 więcej niż na zamknięciu w poniedziałek. Za 1 euro dawano 57,88 rubli, tj. 1,08 więcej niż w poniedziałek na koniec dnia.

W poniedziałek rubel zyskał około 4 procent. W ocenie analityków presję na walutę narodową Rosji we wtorek wywierał spadek cen ropy naftowej na świecie, wpływy ze sprzedaży której stanowią ponad połowę dochodów budżetu Federacji Rosyjskiej. Cena ropy Brent na giełdzie w Londynie o godz. 14.30 czasu moskiewskiego (12.30 w Polsce) spadła o 0,40 dolara - do 81,86 USD za baryłkę.

Osłabieniu rubla - twierdzą analitycy - sprzyjały też doniesienia o możliwym zaostrzeniu przez USA i Unię Europejską sankcji przeciwko Rosji za jej agresywną politykę wobec Ukrainy.

Premier FR Dmitrij Miedwiediew oświadczył we wtorek, że nie ma fundamentalnych przyczyn dla osłabienie rosyjskiej waluty. Winą za ubiegłotygodniową gwałtowną przecenę rubla obarczył spekulantów. W zeszłym tygodniu rubel stracił na wartości 11 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)