Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Notowania rządu. Surowa ocena Polaków

0
Podziel się:

Pracę gabinetu Ewy Kopacz dobrze ocenia 32 proc. badanych, przeciwnego zdania jest 55 proc. - wynika z sondażu TNS.

Notowania rządu. Surowa ocena Polaków
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

40 proc. ankietowanych uważa, że premier dobrze wypełnia swoje obowiązki; źle ocenia ją 27 proc. Dwie trzecie badanych - 66 proc. - dobrze ocenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W porównaniu z poprzednim miesiącem ocena Rady Ministrów jest nieco lepsza. Odsetek opinii pozytywnych wzrósł o 2 punkty proc. w stosunku do sondażu z października, a o 5 punktów proc. zmniejszyła się grupa krytyków obecnego rządu. Opinii nie wyraziło 13 proc. ankietowanych (więcej o 3 punkty proc.).

Wśród tych, którzy dobrze oceniają działalność rządu (32 proc.), 2 proc. wyraża taką opinię zdecydowanie. Spośród krytyków (55 proc.) rządu, zdecydowanie negatywną ocenę wystawia 13 proc.

W stosunku do poprzedniego sondażu - który został przeprowadzony kilka dni po objęciu przez Ewę Kopacz funkcji premiera i wygłoszeniu expose - zwiększyła się o 8 punktów proc. grupa pozytywnie oceniających pracę szefowej rządu, odsetek głosów krytycznych pozostał taki sam (27 proc.).

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/189/m325821.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/kopaczometr---czyli-ile-obietnic-spelni-nowa,167,0,1653671.html) *Kopaczometr - czyli ile obietnic spełni nowa premier * Donald Tusk spełnił nieco ponad połowę zapowiedzi z expose. Czy jego następczyni będzie lepsza?
Wśród tych ankietowanych, zdaniem których Ewa Kopacz dobrze wypełnia obowiązki premiera (40 proc.), zdecydowanie taką opinię wyraziło 3 proc. Spośród krytyków (27 proc.) zdecydowanie krytycznie oceniło ją 7 proc. 33 proc. badanych nie wyraziło swej opinii (mniej o 8 punktów proc.)

66 proc. ankietowanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta - w tej grupie zdecydowanie przekonanych o tym jest 12 proc., a 54 proc. wystawia prezydentowi raczej dobrą ocenę. Spośród 24 proc. krytyków, 18 proc. uważa, że raczej źle wypełnia on obowiązki głowy państwa, a 6 proc. sądzi, że Komorowski robi to zdecydowanie źle. 10 proc. nie wyraziło swej opinii.

W porównaniu z październikiem nie zmienił się odsetek pozytywnie oceniających prezydenta, a grupa krytyków zmniejszyła się o 1 punkt proc. TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 7-13 listopada 2014 r. na reprezentatywnej grupie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Ewa Kopacz na rozmowie Poroszenko-Putin? - _ Trwają rozmowy, by do tego doszło _ - poinformował szef polskiego MSZ.
Polska będzie bronić swoich racji w sprawie unijnej polityki W ramach wizyty w Brukseli, Ewa Kopacz rozmawiała na tematy dotyczące kwestii ukraińskiej oraz bezpieczeństwa klimatyczno-energetycznego.
"Wybory to kompromitacja informatyków" Nie jest to kompromitacja demokracji - mówi szef PSL i ostro atakuje, tych, którzy domagają się powtórzenie wyborów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)