Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe i stare twarze w rządzie Ewy Kopacz

0
Podziel się:

Jeden z czołowych polityków PiS i doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego został ministrem w rządzie PO-PSL.

Nowe i stare twarze w rządzie Ewy Kopacz
(PAP/Radek Pietruszka)

W przeszłości rzecznik prasowy Lecha Kaczyńskiego i jeden z czołowych polityków PiS, dziś minister Ewy Kopacz. Michał Kamiński w randze sekretarza stanu został szefem Centrum Informacji Rządu. To jedna z czterech dziś ogłoszonych przez Ewę Kopacz nominacji. Premier w trzech innych przypadkach sięgnęła po sprawdzonych polityków PO.

Ewa Kopacz ogłosiła zmiany personalne w swoim otoczeniu. Szefem jej gabinetu politycznego zostanie poseł PO Marcin Kierwiński. Szefem zespołu doradców politycznych będzie były wicepremier w rządzie Donalda Tuska i minister finansów Jacek Rostowski.

Nowym rzecznikiem gabinetu zostanie Małgorzata Kidawa-Błońska. Była ona już rzecznikiem rządu, od stycznia do września 2014 roku, gdy premierem był Donald Tusk.

Zatrudniony w Kancelarii Premiera w randze sekretarza stanu zostanie niegdyś związany z Prawem i Sprawiedliwością Michał Kamiński. W jego kompetencjach będzie zawarty nadzór nad Centrum Informacyjnym Rządu.

Pod koniec stycznia z rządem , w związku z doradzaniem posłom opozycji pożegnała się jego rzeczniczka Iwona Sulik oraz główny doradca Ewy Kopacz, Adam Piechowicz. Premier straciła też wtedy inną bliską współpracownicę, Jolantę Gruszkę, szefowa gabinetu politycznego.

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)

© 2026 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.