Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe i stare twarze w rządzie Ewy Kopacz

0
Podziel się:

Jeden z czołowych polityków PiS i doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego został ministrem w rządzie PO-PSL.

Nowe i stare twarze w rządzie Ewy Kopacz
(PAP/Radek Pietruszka)
bFdTBjSJ

W przeszłości rzecznik prasowy Lecha Kaczyńskiego i jeden z czołowych polityków PiS, dziś minister Ewy Kopacz. Michał Kamiński w randze sekretarza stanu został szefem Centrum Informacji Rządu. To jedna z czterech dziś ogłoszonych przez Ewę Kopacz nominacji. Premier w trzech innych przypadkach sięgnęła po sprawdzonych polityków PO.

Ewa Kopacz ogłosiła zmiany personalne w swoim otoczeniu. Szefem jej gabinetu politycznego zostanie poseł PO Marcin Kierwiński. Szefem zespołu doradców politycznych będzie były wicepremier w rządzie Donalda Tuska i minister finansów Jacek Rostowski.

Nowym rzecznikiem gabinetu zostanie Małgorzata Kidawa-Błońska. Była ona już rzecznikiem rządu, od stycznia do września 2014 roku, gdy premierem był Donald Tusk.

bFdTBjSL

Zatrudniony w Kancelarii Premiera w randze sekretarza stanu zostanie niegdyś związany z Prawem i Sprawiedliwością Michał Kamiński. W jego kompetencjach będzie zawarty nadzór nad Centrum Informacyjnym Rządu.

Pod koniec stycznia z rządem , w związku z doradzaniem posłom opozycji pożegnała się jego rzeczniczka Iwona Sulik oraz główny doradca Ewy Kopacz, Adam Piechowicz. Premier straciła też wtedy inną bliską współpracownicę, Jolantę Gruszkę, szefowa gabinetu politycznego.

Czytaj więcej w Money.pl

bFdTBjTm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)