Notowania

Nowe połączenia lotnicze. Air France KLM poleci z Krakowa do Amsterdamu

Linie Air France KLM uruchomią połączenie z Krakowa do Amsterdamu. Dzięki temu Polacy zyskają dostęp do ponad 130 nowych tras na całym świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pedro Aragao/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Air France KLM uruchomi w tym roku połączenie z Krakowa do Amsterdamu. Dzięki temu Polacy zyskają dostęp do ponad 130 nowych tras na całym świecie, między innymi do miejsc takich jak Panama, Kilimandżaro czy wyspa Bali.

Grupa Air France KLM zajmuje się transportem lotniczym pasażerów i towarów oraz obsługą rejsów dalekiego zasięgu do, a także z Europy. Do tej pory w jej ofercie połączeń z Polski były loty do portu bazowego w Amsterdamie wyłącznie z Warszawy. Od maja 2015 roku Air France KLM uruchomi także połączenia z Krakowa, siedem razy w tygodniu.

Siatka połączeń zostanie rozszerzona w Europie także o Montpellier oraz Belfast, a w ofercie międzykontynentalnej o Bogotę, Cali, Vancouver oraz Edmonton. Dzięki temu Polacy zyskają poprzez port w Krakowie dostęp do ponad 130 tras na całym świecie, min. do miejsc unikatowych takich jak Panama, Kilimandżaro, Hangzhou, wyspy Bali, Curacao, St. Maarten czy Bonaire.

Nastąpi też wznowienie lotów do Kolumbii (holenderska linia będzie obsługiwała loty do Bogoty i Cali trzy razy w tygodniu), z Paryża do Vancouver (pięć razy w tygodniu) oraz wprowadzenie trasy Amsterdam-Edmonton. W sezonie letnim Grupa Air France KLM zaoferuje loty pomiędzy Europą a Kanadą (78 lotów tygodniowo).

W eksploatacji holenderskiego przewoźnika znajdą się nowe maszyny: Boeing 777, 15 samolotów Embraer 175, 2 maszyny Embraer 190 oraz Boeing 787 Dreamliner. Zastąpią one 19 samolotów typu Fokker 70.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nowe połączenia lotnicze, air france-klm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz