Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy gracz na rynku e-płatności. eCard i Dotpay łączą siły

2
Podziel się

Dwie firmy z branży usług finansowych online - eCard i Dotpay - połączą siły, by stworzyć jednego z największych graczy na tym rynku. Właścicielem obu jest fundusz Private Equity Managers, który liczy na dalszy rozwój polskiego e-commerce.

Nowy gracz na rynku e-płatności. eCard i Dotpay łączą siły
(Giuseppe Leto Barone / Flickr (CC BY-ND 2.0))
bEhBThtx

Dwie firmy z branży usług finansowych online – eCard i Dotpay – połączą siły, by stworzyć jednego z największych graczy na tym rynku. Właścicielem obu jest fundusz Private Equity Managers, który liczy na dalszy rozwój polskiego e-commerce.

PEM to spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Zarządza kilkoma funduszami venture capital. Łączna wartość jej aktywów to około 2 mld zł.

Przedstawiciele funduszu szacują wartość polskiego e-commerce na ponad 35 mld zł. Do 2020 r. rynek ma być warty już ponad 63 mld zł. – Szacujemy, że rynek będzie nadal rósł w tempie dwucyfrowym - mówi Cezary Smorszczewski, prezes Private Equity Managers.

bEhBThtz

Stąd też pomysł połączenia dwóch kupionych przez fundusz w ciągu roku firm obsługujących płatności przez internet. – Oferta eCard i Dotpay jest komplementarna – wyjaśnia Smorszczewski. Fundusz nie ujawnia na razie, jaką nazwę będą miały firmy po połączeniu, ale planuje to zrobić w niedługim czasie.

Fundusz już rok temu, inwestując w eCard zapowiadał, że chce stworzyć lidera rynku obsługi płatności bezgotówkowych. W marcu zarządzany przez PEM fundusz MCI.EuroVentures sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji spółki Mobiltek, właściciela Dotpay w marcu. Wartość transakcji sięgnęła 116,2 mln zł.

Dotpay ma kilkunastoprocentowy udział w segmencie płatności "Pay-by-link", czyli jedną z najpopularniejszych sposobów płatności w polskim e-commerce. Jedna trzecia płatności w polskim internecie wykorzystuje właśnie ten kanał. W ofercie firma ma również płatności za pomocą kart płatniczych oraz płatności mobilne.

Zobacz też: Portfel inwestora - jak inwestować z głową? Podpowiadają analitycy

bEhBThtF
bEhBThua
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Karol 1952
5 lata temu
Kolejna pralnia zwiększa moce przerobowe ...
Money.pl
5 lata temu
"zgodnie z informacjami money.pl" - pytają, nie dostali odpowiedzi o jakiej snują domysły. To gorzej niż brukowiec! Ble :-(.