Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy rząd PiS. Premier Szydło powołała trzech wiceministrów w resorcie finansów

0
Podziel się

Marian Banaś i Konrad Raczkowski otrzymali nominację na podsekretarzy stanu w Ministerstwie Finansów w czwartek. Banaś dodatkowo został powołany na stanowisko szefa Służby Celnej. Leszek Skiba został powołany na stanowisko podsekretarza stanu z dniem 23 listopada.

Paweł Szałamacha, minister finansów.
Paweł Szałamacha, minister finansów. (PAP/Leszek Szymański)
bEgYhgyJ

Marian Banaś, Konrad Raczkowski i Leszek Skiba zostali w czwartek powołani przez premier Beatę Szydło na stanowiska wiceministrów finansów - poinformowały służby prasowe Ministerstwa Finansów. Wniosek o ich nominację złożył minister Paweł Szałamacha.

Marian Banaś i Konrad Raczkowski otrzymali nominację na podsekretarzy stanu w Ministerstwie Finansów w czwartek. Banaś dodatkowo został powołany na stanowisko szefa Służby Celnej - poinformował resort finansów. Leszek Skiba został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w MF z dniem 23 listopada br.

Marian Banaś już był wiceministrem finansów i szefem Służby Celnej w poprzednich rządach PiS, w latach 2005-08.

bEgYhgyL

Konrad Raczkowski to profesor w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi. Jak wynika z informacji na jego stronie internetowej, "specjalizuje się w zarządzaniu w systemie gospodarczym, finansach publicznych oraz gospodarce nieoficjalnej". Jest dyrektorem Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz kierownikiem katedry Zarządzania Bezpieczeństwem Ekonomicznym.

W 2013 roku był w tzw. gabinecie cieni Piotra Glińskiego, wówczas kandydata PiS na ponadpartyjnego premiera. Od 2015 r. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

Leszek Skiba jest ekspertem w dziedzinie ekonomii politycznej w Instytucie Sobieskiego, którego prezesem był Paweł Szałamacha. Jak podano na stronie instytutu wcześniej Skiba pracował w Instytucie Ekonomicznym w Narodowym Banku Polskim, w Wyższej Szkole Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu oraz w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest magistrem ekonomii po Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W Instytucie Sobieskiego przyszły wiceminister zajmuje się ekonomią i polityką reform w Polsce i krajach europejskich; koniunkturą gospodarczą w strefie euro i jej uwarunkowaniami; funkcjonowaniem rządu w Polsce oraz krajach europejskich.

bEgYhgyR

Wcześniej z resortu finansów zostali odwołani dotychczasowi wiceministrowie - Izabela Leszczyna i Janusz Cichoń, którzy są posłami PO, a także Jarosław Neneman i szef Służby Celnej Jacek Kapica.

bEgYhgzm
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)