Notowania

tvn
17.03.2015 10:24

Nowy właściciel TVN dla Money.pl o wejściu do Polski: "To była świetna okazja"

Joe NeCastro, przedstawiciel władz Scripps Networks zapewnia, że nie będzie rewolucji programowej w stacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Joe NeCastro, Scripps Networks

- Jesteśmy bardzo podekscytowani. To rzadka okazja, by kupić firmę z bardzo silną pozycją na tak atrakcyjnym rynku, jakim jest Polska - przyznaje w rozmowie z Money.pl Joe NeCastro, Chief Development Officer z amerykańskiej firmy Scripps Networks, która ogłosiła właśnie, że przejmuje większościowy pakiet akcji telewizji TVN.

Według zaprezentowanych w poniedziałek informacji koncern medialny Scripps Networks przejmie 52,7 procent akcji w TVN za 584 miliony euro. Dodatkowo Amerykanie przejmą też zobowiązania wynikające z wcześniejszych emisji obligacji Polish Television Holding i TVN o wartości nominalnej odpowiednio 300 i 540 milionów euro.

Scripps Networks to firma znana na amerykańskim rynku telewizyjnym przede wszystkim ze swoich programów o charakterze lifestylowym. Jest m.in. właścicielem kanału Travel Chanel, ma też programy poświęcone gotowaniu, remontom w domu, czy majsterkowaniu.

W rozmowie z Money.pl Joe NeCastro podkreśla jednak, że przejęcie TVN nie będzie oznaczać rewolucji programowej.

- TVN ma bardzo dobre programy, więc nie będziemy robić zmian. W dłuższej perspektywie nasze doświadczenie na bazie programów lifestylowych pozwoli na rozwój nowych idei, ale będzie to raczej ewolucja - twierdzi Joe NeCastro, podkreślając, że uwzględni ona specyfikę lokalnego rynku, jakim jest Polska.

Przedstawiciel władz Scripps Networks wyraźnie zaznaczył również w rozmowie z Money.pl, że przejęcie TVN nie oznacza rewolucji dla samych pracowników spółki. Podkreślił, że nie powinni mieć oni obaw o ewentualne zwolnienia. - Po okresie niepewności związanej z zapowiadaną sprzedażą TVN przyszedł czas na stabilizację. Pracownicy będą mieli nasze wsparcie - mówi Joe NeCastro.

W rozmowie z Money.pl Joe NeCastro podkreślił również, że nie tylko TVN jest bardzo atrakcyjną spółkę, ale również sam polski rynek, z rozwijającą się jego zdaniem gospodarką i rosnącą „klasą średnią”. - Połączenie tych dwóch spraw okazało się dla nas świetną okazją do zakupu TVN - mówi.

Według zapowiedzi przedstawiciela Scripps Networks, zakup 52,7 procent akcji TVN to nie koniec. Zgodnie z polskim prawem Amerykanie muszą niebawem ogłosić wezwanie do sprzedaży akcji przez innych inwestorów, tak by udział Scripps w akcjonariacie TVN wzrósł do co najmniej 66 procent.

Przejęcie większościowego pakietu TVN za 584 miliony euro oznacza, że za jedną akcję TVN Scripps zapłaci 20,5 złotego, czyli o około 13 procent więcej od kursu z poniedziałkowego zamknięcia notowań TVN na warszawskiej giełdzie. Joe NeCastro odmówił jednak szczegółowej odpowiedzi na pytanie, jaką cenę Scripps Networks zaproponuje pozostałym posiadaczom akcji TVN.

- W wezwaniu będziemy trzymać się obowiązujących zasad i terminów, a akcjonariuszom zaproponujemy uczciwą cenę - deklaruje Joe NeCastro. Dodał, że na razie spółka nie ma jasno sprecyzowanych planów dotyczących skupowania większej od koniecznej liczby akcji.

Scripps Networks to amerykańska firma ze 140-letnią tradycją. Jej początki sięgają wydawania gazet, potem radia i wreszcie telewizji. Obecnie zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników. Jest wyceniana na ponad 10 miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: tvn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz