Notowania

O 1,2 tys. osób wzrosło zatrudnienie w ministerstwach za rządów PiS. Najbardziej w resortach gospodarczych

Największy przyrost pracowników nastąpił w resortach gospodarczych. W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju zatrudnienie wzrosło o jedną czwartą, a w Ministerstwie Finansów aż o 30 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zatrudnienie w Ministerstwie Finansów wzrosło prawie o jedną trzecią. MSWiA nie ujawniło danych.

Liczba pracowników ministerstw wzrosła za rządów PiS o 1,2 tys., ale liczba ta może być wyższa, bo danych nie ujawniło MSWiA. Łączne zatrudnienie w ministerstwach bez resortu Joachima Brudzińskiego osiągnęło już poziom 12 tys. urzędników.

Jak pisze "Fakt", ministerstwa ujawniły dane o swoim zatrudnieniu w odpowiedzi na interpelację poselską. Odpowiedzi udzieliły wszystkie resorty, ale wyłamało się kierowane przez Joachima Brudzińskiego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Największy przyrost pracowników nastąpił w resortach gospodarczych. W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju zatrudnienie wzrosło o jedną czwartą, a w Ministerstwie Finansów aż o 30 proc.

Nowy Rzecznik MSP: będą kary dla urzędników nieprzestrzegających Konstytucji dla biznesu

Do dużego wzrostu zatrudnienia przyznaje się też Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale resort Piotra Glińskiego tłumaczy się likwidacją umów śmieciowych i przeniesieniem pracowników na umowy o pracę.

Zatrudnienie spadło tylko w dwóch ministerstwach. O 115 etatów skurczyły się kadry Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a o 11 pracowników mniej ma Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, choć ze wszystkich resortów wprowadza najwięcej programów.

Nie licząc MSWiA, które nie ujawniło danych o zatrudnieniu, we wszystkich ministerstwach pracuje ok. 12 tys. osób, czyli o 1,2 tys. więcej niż na początku rządów PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: biurokracja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2018

tylko JKMAle platforma przez 8 lat ble ble ble.... To wszystko wina Tuska.

19-07-2018

biały ludCórka leśnika, córka rybaka, brat szwagra to dobra kadra.

19-07-2018

JózefPIS realizuje twierdzenie Marksa" Byt określa świadomość"- Chcesz żyć dostatnio i mieć przywileje zostań członkiem PIS, jak w PRL.

Rozwiń komentarze (135)