Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

O 1,2 tys. osób wzrosło zatrudnienie w ministerstwach za rządów PiS. Najbardziej w resortach gospodarczych

O 1,2 tys. osób wzrosło zatrudnienie w ministerstwach za rządów PiS. Najbardziej w resortach gospodarczych

Zatrudnienie w Ministerstwie Finansów wzrosło prawie o jedną trzecią. MSWiA nie ujawniło danych. Fot. East News
Zatrudnienie w Ministerstwie Finansów wzrosło prawie o jedną trzecią. MSWiA nie ujawniło danych.

Liczba pracowników ministerstw wzrosła za rządów PiS o 1,2 tys., ale liczba ta może być wyższa, bo danych nie ujawniło MSWiA. Łączne zatrudnienie w ministerstwach bez resortu Joachima Brudzińskiego osiągnęło już poziom 12 tys. urzędników.

Jak pisze "Fakt", ministerstwa ujawniły dane o swoim zatrudnieniu w odpowiedzi na interpelację poselską. Odpowiedzi udzieliły wszystkie resorty, ale wyłamało się kierowane przez Joachima Brudzińskiego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Największy przyrost pracowników nastąpił w resortach gospodarczych. W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju zatrudnienie wzrosło o jedną czwartą, a w Ministerstwie Finansów aż o 30 proc.

Nowy Rzecznik MSP: będą kary dla urzędników nieprzestrzegających Konstytucji dla biznesu

Do dużego wzrostu zatrudnienia przyznaje się też Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale resort Piotra Glińskiego tłumaczy się likwidacją umów śmieciowych i przeniesieniem pracowników na umowy o pracę.

Zatrudnienie spadło tylko w dwóch ministerstwach. O 115 etatów skurczyły się kadry Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a o 11 pracowników mniej ma Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, choć ze wszystkich resortów wprowadza najwięcej programów.

Nie licząc MSWiA, które nie ujawniło danych o zatrudnieniu, we wszystkich ministerstwach pracuje ok. 12 tys. osób, czyli o 1,2 tys. więcej niż na początku rządów PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Bufetowa
2018-07-21 11:00
Liczby są duże pracuje w minist w zewnętrznej firmie , a jakie paniska połowa to zero szacunku , bufet non stop oblężenie ile to trzeba zarabiać żeby kilka razy dziennie korzystać z bufetu ? I jakie wymagania iście królewska obsługa ma być
hahaha
2018-07-21 08:53
poczekajcie, aż wygrają samorządowe, wtedy się zacznie...
dfff
2018-07-21 07:03
Moim zdaniem wszyscy powinni pracować w ministerstwach i budżetówce. Wtedy kraj rósł by w siłę, a ludziom żyło się dostatniej. A tak na poważnie, gro tych stanowisk to synekury i tworzone dla znajomych. Niepojęte jest by w dobie szybkiego internetu, baz danych i TB nośników coś takiego miało miejsce. Dno
Pokaż wszystkie komentarze (135)