Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama: Rosyjska agresja przeciwko Ukrainie zagraża światu

0
Podziel się:

Na szczycie G20, Barack Obama stwierdził, że USA to jedyne supermocarstwo, które przewodzi społeczności międzynarodowej.

Obama: Rosyjska agresja przeciwko Ukrainie zagraża światu
(PAP/EPA)

Amerykański prezydent Barack Obama oświadczył na szczycie G20 w Brisbane w Australii, że rosyjska agresja na Ukrainę zagraża światu. Obama mówił też, że Stany Zjednoczone jako jedyne obecnie supermocarstwo światowe przewodzi społeczności międzynarodowej.

_ - Przewodzimy w międzynarodowej koalicji dążącej do zniszczenia terrorystycznego Państwa Islamskiego. Jesteśmy na głównym froncie walki z ebolą w zachodniej Afryce, a także liderujemy społeczności międzynarodowej w sprzeciwie wobec agresji Rosji na Ukrainie, która jest zagrożeniem dla całego świata. Widzieliśmy to w związku z prawdopodobnym zestrzeleniem maszyny realizującej lot MH17. Tragedia ta doprowadziła do wielu niewinnych ofiar, także wśród obywateli waszych państw - mówił prezydent USA. _

Doradca prezydenta Władimira Putina do spraw polityki zagranicznej Jurij Uszakow, odpowiadając na ten zarzut, powiedział, że Rosja nie jest w żaden sposób zaangażowana w ostatni wzrost napięcia i aktywności wojskowej na południowo- wschodniej Ukrainie. W pełni też popiera wprowadzanie w życie wrześniowych postanowień z Mińska dotyczących uregulowania sytuacji w tym rejonie.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama zapowiada wysłanie żołnierzy _ Wiosną ogłosiłem nową inicjatywę, której celem jest wzmocnienie amerykańskiej obecności w Europie, włączając państwa bałtyckie. Pracuję z Kongresem, aby ten cel został zrealizowany _ - powiedział Obama.
Rosja eskaluje konflikt na Ukrainie Prezydent USA i kanclerz Niemiec wyrazili podczas rozmowy telefonicznej przekonanie, że Rosja dokonuje "niebezpiecznej eskalacji" konfliktu na Ukrainie.
Obama radzi Putinowi: Koszty będą ogromne Obama powiedział Putinowi, że Rosja poniesie dalsze koszty, jeśli nie będzie z jej strony konkretnych działań na rzecz złagodzenia sytuacji.
Obama grozi Rosji i wzywa Unię Europejską do... Amerykański prezydent podkreślił, że trzeba wysłać Rosji mocny sygnał, iż musi przestać destabilizować sytuację na Ukrainie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)