Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Obniżenie wieku emerytalnego. Rafalska liczy na ZUS

37
Podziel się:

Minister pracy zaznaczyła, że w związku z dodatkowymi obowiązkami przy wprowadzaniu reformy, pracownicy ZUS otrzymają wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny.

Obniżenie wieku emerytalnego. Rafalska liczy na ZUS
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

Realizacja reformy dot. obniżenia wieku emerytalnego to duże wyzwanie organizacyjne; liczę, ze ZUS sprawnie ją wdroży - powiedziała w sobotę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że pracownicy Zakładu, otrzymają dodatkowe wynagrodzenie za pracę przy wprowadzeniu reformy.

Rafalska była pytana w TVP Info, czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych "poradzi sobie organizacyjne" w związku z wdrażaniem reformy obniżającej wiek emerytalny.

Minister oceniła, że jest to duże wyzwanie dla ZUS-u. - Jeszcze dzisiaj rozmawiałam z panią prezes Gertrudą Uścińską. Pracownicy nie są zadowoleni, bo to są dodatkowe obciążenia, a oni przez sześć lat, kiedy rządziła ostatnia ekipa, nie dostali żadnej podwyżki. Teraz dostali w tych ostatnich dwóch latach drugi rok podwyżki - powiedziała.

Podkreśliła, że sprawnego wdrożenia reformy oczekują Polacy. - Liczę na to, ze pracownicy ZUS-u, którzy w trudnych czasach potrafili się znakomicie sprawdzić, pomogą sprawnie wdrożyć tą reformę - mówiła minister.

Zaznaczyła, że w związku z dodatkowymi obowiązkami przy wprowadzaniu reformy, pracownicy Zakładu otrzymają wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny. - Trzeba rozmawiać, trzeba powiedzieć, że będą wynagrodzenia za nadgodziny, że będzie system motywacyjny - mówiła.

Rafalska przypomniała również, że od lipca pracę zaczną doradcy emerytalni. - Od 1 lipca ruszają we wszystkich oddziałach regionalnych doradcy emerytalni. Rusza kalkulator emerytalny. Te usługi cieszą się olbrzymim zainteresowaniem - powiedziała minister.

ZUS zatrudnia ponad 40 tys. osób w centrali i 43 oddziałach na terenie całego kraju. 1 października wejdą w życie przepisy umożliwiające przejście na emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(37)
Marcelina
7 lat temu
- Pomozecie? Pomożemy !Już to kiedys było .Pani minister robi łaskę ze zaplaci za nadgodziny ! Aż cisnie sie na usta cytat: "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
skandal
7 lat temu
Praca w godzinach nadliczbowych jest dozwolona w ściśle określonych przypadkach. Absolutnie nie jest dopuszczalne planowanie pracy w nadgodzinach, jak w tym przypadku ma to miejsce. Ludzie mają małe dzieci, oboje pracują, kto ma się nimi zając, gdy oboje rodzice pracują i babcia daleko? Samo z przedszkola ma przyjść i zorganizować sobie popołudnie w domu bo mama jest niewolnikiem w zusie? Kodeks pracy przewiduje zwolnienia z nadgodzin do 4 lat dziecka, a jak ma niewiele ponad 4 lata, nawet 5 czy 6 to już takie samodzielne ma być? To jest skandal, zamiast zatrudnić dodatkowych ludzi to obarcza na siłę nadgodzinami, gdzie tu miejsce dla rodziny? Gdzie są wartości prorodzinne?
OYWATEL
7 lat temu
SZYDŁO ZUS DO LIKWIDACJI SKŁADKI NA KONTO DOŚĆ UTRZYMYWAĆ DARMOZJADÓW
Zaciekle walc...
7 lat temu
Tzw. mózgowcy i tuzy informatyki w ZUS założyli związek zawodowy Pracowników CWI czyli centrum wsparcia informatyki. To towarzystwo miało być skierowane do codziennej pracy ale nie po to wysilają się na porady typu: jeśli nie działa jakaś aplikacja, która jeszcze wczoraj działała to należy sformatować dysk i oprogramować komputer od początku oraz przywrócić wszelkie dane użytkownika komputera. Okazuje się, że maja najwyższe pensje zaraz po dyrektorach oddziałów. Rozumiemy, ze chcą strajkować by nie utracić swych synekur. Szefostwo tego ZZ to sami kierownicy różnorakich CWI w tym absolwentka Akademii Dietetyki co jak najbardziej wiąże się ze współczesnym IT.
ZUS Kielce
7 lat temu
Rafalska i Uscińska wpadły na pomysł, ze zagoni się niewolników w oddziałach ZUS do pracy po 12 godzin dziennie. Dostaną za to nadliczbowe ale nie wszyscy bo lokalne kapo będą proponowały godziny do odbioru na święte nigdy. Akcja się skończy, Uscińska i jej zaufani dostaną pochwały i nagrody, a niewolnicy z oddziałów figę no bo wiecie rozumiecie pieniądze na podwyżki poszły na nadgodziny i nagrody dla kierowniczek i naczelniczek zwanych kapo.
...
Następna strona