Notowania

Obwodnica Marek z kolejnymi problemami. Minister zrywa umowę z wykonawcą, będą opóźnienia

To zła wiadomość dla kierowców, którzy muszą przejeżdżać przez Marki. Obiecywana na 15 grudnia obwodnica tego miasta nie zostanie oddana w terminie. To już kolejne opóźnienie, bo pierwotnie droga miała być oddana do użytku w lipcu 2017 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)
Oddanie obwodnicy Marek po raz kolejny się opóźnia

To zła wiadomość dla kierowców, którzy muszą przejeżdżać przez Marki. Obiecywana na 15 grudnia obwodnica tego miasta nie zostanie oddana w terminie. To już kolejne opóźnienie, bo pierwotnie ten fragment S8 miał być oddany do użytku w lipcu 2017 roku. Ministerstwo chce zerwać z wykonawcą kontrakt.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od lipca podaje kolejne terminy oddania obwodnicy Marek. Następnie je przesuwa. Ten scenariusz właśnie znów się powtarza.Jak podaje portal warszawa.wyborcza.pl wykonawca drogi - firma Salini - nie była w stanie dotrzymać obiecywanego terminu - 15 grudnia.

*Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad. Zobacz wideo: *

Wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz powiedział, że w piątek odbędzie się spotkanie, na którym kontrakt z firmą Salini zostanie zerwany. Kto w takim razie będzie budował obwodnicę Marek? Tomasz Kwieciński, zastępca szefa GDDKiA na Mazowszu, powiedział "Stołecznej" że GDDKiA będzie próbowało kończyć budowę własnymi siłami.

- Tam jest naprawdę niewiele do zrobienia. Głównie pomalowanie pasów, ustawienie znaków i dokończenie odwodnienia. Mamy umowy z firmami na utrzymanie naszych dróg. Są też podwykonawcy obwodnicy Marek. Zastanowimy się, jak najszybciej dokończyć inwestycję. Być może uda się jeszcze w tym roku - powiedział Tomasz Kwieciński.

Tagi: obwodnica marek, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2017

ZielonkowiankaDziękujemy za kolejne wydłużenie czasu otwarcia. Ktoś znowu chce przekręty robić na zmianie wykonawcy. Panie Kaczyński miało być mniej łapówek.

22-11-2017

Maq123Pis rządzi naród błądzi . pis buduje naród głoduje

22-11-2017

PapaSpotkałem się z podobnymi akcjami na budowach. To przekręty takich firm, jak w tym przypadku Salini. Kasę i tak dostaną. A podwykonawców ukażą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (52)

Wybrane dla Ciebie