Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Obwodnica Marek z kolejnymi problemami. Minister zrywa umowę z wykonawcą, będą opóźnienia

Obwodnica Marek z kolejnymi problemami. Minister zrywa umowę z wykonawcą, będą opóźnienia

Oddanie obwodnicy Marek po raz kolejny się opóźnia Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
Oddanie obwodnicy Marek po raz kolejny się opóźnia

To zła wiadomość dla kierowców, którzy muszą przejeżdżać przez Marki. Obiecywana na 15 grudnia obwodnica tego miasta nie zostanie oddana w terminie. To już kolejne opóźnienie, bo pierwotnie ten fragment S8 miał być oddany do użytku w lipcu 2017 roku. Ministerstwo chce zerwać z wykonawcą kontrakt.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od lipca podaje kolejne terminy oddania obwodnicy Marek. Następnie je przesuwa. Ten scenariusz właśnie znów się powtarza. Jak podaje portal warszawa.wyborcza.pl wykonawca drogi - firma Salini - nie była w stanie dotrzymać obiecywanego terminu - 15 grudnia.

Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad. Zobacz wideo:

 

 

Wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz powiedział, że w piątek odbędzie się spotkanie, na którym kontrakt z firmą Salini zostanie zerwany. Kto w takim razie będzie budował obwodnicę Marek? Tomasz Kwieciński, zastępca szefa GDDKiA na Mazowszu, powiedział "Stołecznej" że GDDKiA będzie próbowało kończyć budowę własnymi siłami.

- Tam jest naprawdę niewiele do zrobienia. Głównie pomalowanie pasów, ustawienie znaków i dokończenie odwodnienia. Mamy umowy z firmami na utrzymanie naszych dróg. Są też podwykonawcy obwodnicy Marek. Zastanowimy się, jak najszybciej dokończyć inwestycję. Być może uda się jeszcze w tym roku - powiedział Tomasz Kwieciński.


Czytaj także
Polecane galerie
GWS2016
2017-11-24 14:42
Co tam spóźnienia, ważna, żeby zegarki się zgadzały. Gdzie wasz ukrainiec od zegarków, lemingi??
OLIN
2017-11-24 13:17
DOBRA ZMIANA
Dron
2017-11-24 09:11
Z każdego kącika zaczyna wyłazić pisowska siermiężność.
Pokaż wszystkie komentarze (52)