Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od miliardera do zera. Elizabeth Holmes usłyszała wyrok

4
Podziel się:

Elizabeth Holmes - założycielka spółki technologicznej Theranos, jeszcze niedawno wycenianej na ponad 9 mld USD - otrzymała dwuletni zakaz prowadzenia laboratorium, a jej laboratorium w Kalifornii straciło licencję - informuje CNN.

Od miliardera do zera. Elizabeth Holmes usłyszała wyrok
(GLENN CHAPMAN)

Firma założona przez Elizabeth Holmes zasłynęła dzięki rewolucyjnym testom krwi, które miały być tańsze i bardziej efektywne niż tradycyjne metody diagnostyczne. Nowatorska metoda miała polegać na możliwości wykonania ponad 70 analiz na podstawie zaledwie kilku kropli krwi.

W październiku 2015 roku, po artykule w „Wall Street Journal", wyszło na jaw, że tylko mała część testów jest robiona przy użyciu reklamowanej metody. W czerwcu magazyn "Forebs" obniżył do zera wartość Holmes, wycenianej wcześniej na 4,5 mld USD.

"W pełni akceptujemy odpowiedzialność za wydarzenia w naszym laboratorium w Newark w Kalifornii i już pracujemy nad wprowadzeniem kompleksowych działań naprawczych" - napisała Holmes w oświadczeniu po ogłoszeniu wyroku.

Po utracie licencji w Kalifornii, firma Theranos ma zamiar kontynuować świadczenie usług poprzez swoje laboratorium w Arizonie.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
MARIAN
6 lat temu
PONIŻEJ PISZĄ ZE TAK ZAŁATWIAJĄ SŁABSZYCH ZNANE BOGATE FIRMY FARMACEUTYCZNE ALE .MAJĄC NA UWADZE NASZEGO POLANSKIEGO I NIE PRZEKUPNOŚĆ W JEGO PRZYPADKU . MAM PRZEKONANIE ZE DECYZJA BYLA SLUSZNA
BOGATY
6 lat temu
DLATEGO ZE ZAGRAZALA KONCERNOM FARAMACEUTYCZNYM DALI W LAPSKO I ZNISZCZYLI JA TAK SIE W USA ZALATWIA SPRAWY ZAWSZE TAK SIE ZALATWIALO PRZYKLADOW MOZNA BY WYMIENIAC
gość
6 lat temu
Po co do Ameryki wystarczy zielona gora.
Gość
6 lat temu
W ich świecie nigdy się nie dowiecie prawdy, tam ludzie są sterroryzowani pracodawcą, ubezpieczeniami, z polewką tajemnic korporacyjnych... W zada niech se wsadzą taka prawną wolność.. To jest karykatura ( kreatura) niewolnictwa ... wymalowany klaun jak z Batmana