Notowania

wiadomości
01.08.2017 21:39

Szef MON: Niemcy są winne Polsce odszkodowania

Macierewicz podkreślił w TVP Info, że nie jest prawdą, że Polska zrzekła się reparacji wojennych ze strony Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Z punktu widzenia prawnego bezdyskusyjnie Niemcy winne są Polsce reparacje - powiedział we wtorek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. W ocenie szefa MON państwo polskie nigdy nie zrzekło się praw do odszkodowania za wojenne zniszczenia.

Macierewicz podkreślił w TVP Info, że nie jest prawdą, że Polska zrzekła się reparacji wojennych ze strony Niemiec.

- Ta kwestia była także przeze mnie osobiście jeszcze na początku lat 2000 stawiana w Sejmie. Przedstawialiśmy dokumenty wtedy jeszcze, gdy kierowałem Ruchem Katolicko-Narodowym i takie koło istniało w Sejmie, wraz z moimi współpracownikami przedstawialiśmy dokumentację - przypomniał szef MON.

- Nie jest prawdą, że państwo polskie zrzekło się reparacji należnych nam ze strony Niemiec. To sowiecka kolonia, zwana PRL, zrzekła się tej części reparacji, które związane były z obszarem państwa też marionetkowego, sowieckiego NRD. W tym zakresie miało miejsce zrzeczenie, zresztą nigdy formalno-prawnie nieprzeprowadzone, tylko mające charakter pewnego aktu publicystyczno-politycznego - dodał Macierewicz.

Zobacz także: Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2017

emilNie ma sum odpowiednich dla wyrównania potwornych nieszczęść, jakie sprowadzili Niemcy na Polskę. To sie nie da wycenić, ani opisać. Szkody materialne … Czytaj całość

01-08-2017

AradoNiech pan minister idzie na calosc; Szwedzi odszkodowanie za Potop,Mongolia odszkodowania za najazdy i lupienie poludnia kraju,Tatarzy za wyprawy i … Czytaj całość

02-08-2017

PSYCHIATRA też człowiekZapraszam do siebie Antosiu jeszcze jest nadzieja wyciszenia choróbsko cię zamęczy i świat nie będzie miał UBAWU.

Rozwiń komentarze (59)