Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oficjalnie otwarto giełdę papierów wartościowych w Birmie

0
Podziel się

Pierwsza w Birmie giełda papierów wartościowych została w środę oficjalnie otwarta przy wsparciu Japonii. Na giełdzie jest na razie sześć lokalnych firm. Według ministerstwa finansów handel aktywami zacznie się pod koniec lutego lub na początku marca 2016 r.

Oficjalnie otwarto giełdę papierów wartościowych w Birmie
(Associated Press)
bEpRNfoB

Giełda w Rangunie (Yangon Stock Exchange - YSE), gospodarczej stolicy kraju, ma ułatwić miejscowym firmom gromadzenie funduszy i stymulować działalność wolnego rynku - pisze agencja Kyodo.

"YSE ma stanowić impuls do efektywnego rozwoju gospodarki poprzez zachęcanie do rynku kapitałowego i wspieranie go, co jest niezbędne do powstania gospodarki narodowej i jej zrównoważonego rozwoju" - powiedział w przemówieniu inauguracyjnym minister finansów Birmy Win Shein.

Jak poinformował wiceminister finansów Maung Maung Thein, handel papierami wartościowymi rozpocznie się nie wcześniej, jak pod koniec lutego lub na początku marca przyszłego roku

bEpRNfoD

Po przygniatającym zwycięstwie w listopadowych wyborach parlamentarnych w Birmie opozycyjnej Narodowej Ligi na rzecz Demokracji (NLD), kierowanej przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi, na początku 2016 roku zostanie zaprzysiężony nowy rząd. Po raz pierwszy od 1960 roku demokratycznie powołany rząd obejmie władzę w kraju rządzonym od dziesięcioleci przez juntę wojskową.

Eksperci podkreślają, że od sprawności przyszłego rządu zależy rozwój gospodarczy kraju i wielkość zagranicznych inwestycji. Zachodnie firmy już obserwują, co dzieje się w Birmie po wyborach.

bEpRNfpe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)