Notowania

birma
09.12.2015 10:04

Oficjalnie otwarto giełdę papierów wartościowych w Birmie

Pierwsza w Birmie giełda papierów wartościowych została w środę oficjalnie otwarta przy wsparciu Japonii. Na giełdzie jest na razie sześć lokalnych firm. Według ministerstwa finansów handel aktywami zacznie się pod koniec lutego lub na początku marca 2016 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Associated Press)

Giełda w Rangunie (Yangon Stock Exchange - YSE), gospodarczej stolicy kraju, ma ułatwić miejscowym firmom gromadzenie funduszy i stymulować działalność wolnego rynku - pisze agencja Kyodo.

"YSE ma stanowić impuls do efektywnego rozwoju gospodarki poprzez zachęcanie do rynku kapitałowego i wspieranie go, co jest niezbędne do powstania gospodarki narodowej i jej zrównoważonego rozwoju" - powiedział w przemówieniu inauguracyjnym minister finansów Birmy Win Shein.

Jak poinformował wiceminister finansów Maung Maung Thein, handel papierami wartościowymi rozpocznie się nie wcześniej, jak pod koniec lutego lub na początku marca przyszłego roku

Po przygniatającym zwycięstwie w listopadowych wyborach parlamentarnych w Birmie opozycyjnej Narodowej Ligi na rzecz Demokracji (NLD), kierowanej przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi, na początku 2016 roku zostanie zaprzysiężony nowy rząd. Po raz pierwszy od 1960 roku demokratycznie powołany rząd obejmie władzę w kraju rządzonym od dziesięcioleci przez juntę wojskową.

Eksperci podkreślają, że od sprawności przyszłego rządu zależy rozwój gospodarczy kraju i wielkość zagranicznych inwestycji. Zachodnie firmy już obserwują, co dzieje się w Birmie po wyborach.

Tagi: birma, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz