Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ojciec premiera zaangażował się w pomoc dla GetBack. "Puściłem jedynie sygnał, że coś się dzieje"

81
Podziel się:

Paweł Borys według gazety miał sporządzić notatkę z rozmowy z Morawieckim seniorem, ale pytany o to, zaprzecza.

Kornel Morawiecki mówi, że syn mu powiedział, by sprawą GetBacku się nie interesował.
Kornel Morawiecki mówi, że syn mu powiedział, by sprawą GetBacku się nie interesował. (Stefan Maszewski/REPORTER)
bEIGHdXF

Kornel Morawiecki, ojciec premiera, zabiegał o rządową pomoc dla pogrążonej w kłopotach finansowych spółki GetBack. Morawiecki senior miał rozmawiać o tym z synem i szefem PFR. Sam mówi, że jedynie "puścił sygnał, że coś się dzieje".

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", Kornel Morawiecki zaangażował się w próbę pomocy dla firmy windykacyjnej w pierwszej połowie kwietnia, gdy zaczęły się jej problemy finansowe. Ojciec premiera miał spotkać się w tej sprawie nie tylko z synem, ale także z Pawłem Borysem, szefem PFR.

To właśnie Polski Fundusz Rozwoju oprócz banku PKO BP miał być rzekomo źródłem finansowania windykacyjnego giganta. Spółka starała się o pozyskanie 250 mln zł od tych państwowych instytucji i 16 kwietnia nawet wysłała komunikat, w którym napisała, że rozmowy idą w tym kierunku. PFR i PKO BP szybko zaprzeczyły, a nieprawdziwym komunikatem zajmuje się dzisiaj prokuratura.

bEIGHdXH
Zobacz także: Kiss&Fly to bardziej płacz i płać. UOKiK wzywa lotniska do poprawy

Według "Gazety Wyborczej" Kornel Morawiecki w rozmowie z Borysem powtórzył argumenty, jakie padły w liście byłego prezesa GetBacku do Mateusza Morawieckiego. Konrad Kąkolewski podkreślał wsparcie finansowe swojej spółki dla "obozu wolnościowego" i ostrzegał, że upadek GetBack będzie oznaczał wstrząs na rynku finansowym.

bEIGHdXN

Paweł Borys według gazety miał sporządzić notatkę z rozmowy z Morawieckim seniorem, ale pytany o to, zaprzecza. Kornel Morawiecki przyznaje, że szefa PFR zna i mówi nawet, że rozmawiali o problemach GetBacku, ale zaprzecza, że interweniował w tej sprawie.

Kornel Morawiecki mówi, że "specjalnie nie rozmawiał" o tym z synem, a jedynie "puścił taki sygnał, że coś się dzieje". Syn miał mu odpowiedzieć, by sprawą się nie interesował.

Chcesz podzielić się swoją historią? Napisz do naszej redakcji przez dziejesie.wp.pl

bEIGHdYi
KOMENTARZE
(81)
tak to dziala
3 lata temu
Upadek windykatora? No niemozliwe. A nib po co windykatoroi pieniadze, skoro ona jest od ich wyrywania? Powiedzcie, ze chodzilo wziecie z panstwowej kasy, zeby zrobic klejna chwilowke na RRSO 1000% i wychlostanie podatnikow za ich wlasne pieniadze.
obserwator3
3 lata temu
KOLESIOSTWO działa w PiS
ja
3 lata temu
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy – ciepłe posadki i wysokie zarobki dla kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce „Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize”. Niedawno opisany w niej system pozwolił zarobić ponad 20 procent i uchronił przed ostatnimi spadkami.
bEIGHdYj
boleslaw
3 lata temu
K.Morawiecki to taki nie do końca rozdeptany karaluch
Real LIFE
3 lata temu
Znowy pismaki z WP próbują kręcić aferę ale prawda jest tak że ten ich idlo GB to zaczynał u Czarneckiego (naczelnego lewaka RP ) oraz wdrażał się w biznes pod opieka agentów PRL i Kapusi SB (de facto Czarnecki do tej pory jest współwłaścicielem GB poprzez podmioty powiązane ) Ale o tym Lewaki Z WP nie napiszą (pytanie komu usługują płatne Po..stutki z WP ?) Cały czas tylko szukanie jak odwrócić kota ogonem od ich opcji politycznych
...
Następna strona