Notowania

Ojciec premiera zaangażował się w pomoc dla GetBack. "Puściłem jedynie sygnał, że coś się dzieje"

Paweł Borys według gazety miał sporządzić notatkę z rozmowy z Morawieckim seniorem, ale pytany o to, zaprzecza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)
Kornel Morawiecki mówi, że syn mu powiedział, by sprawą GetBacku się nie interesował.

Kornel Morawiecki, ojciec premiera, zabiegał o rządową pomoc dla pogrążonej w kłopotach finansowych spółki GetBack. Morawiecki senior miał rozmawiać o tym z synem i szefem PFR. Sam mówi, że jedynie "puścił sygnał, że coś się dzieje".

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", Kornel Morawiecki zaangażował się w próbę pomocy dla firmy windykacyjnej w pierwszej połowie kwietnia, gdy zaczęły się jej problemy finansowe. Ojciec premiera miał spotkać się w tej sprawie nie tylko z synem, ale także z Pawłem Borysem, szefem PFR.

To właśnie Polski Fundusz Rozwoju oprócz banku PKO BP miał być rzekomo źródłem finansowania windykacyjnego giganta. Spółka starała się o pozyskanie 250 mln zł od tych państwowych instytucji i 16 kwietnia nawet wysłała komunikat, w którym napisała, że rozmowy idą w tym kierunku. PFR i PKO BP szybko zaprzeczyły, a nieprawdziwym komunikatem zajmuje się dzisiaj prokuratura.

Kiss&Fly to bardziej płacz i płać. UOKiK wzywa lotniska do poprawy

Według "Gazety Wyborczej" Kornel Morawiecki w rozmowie z Borysem powtórzył argumenty, jakie padły w liście byłego prezesa GetBacku do Mateusza Morawieckiego. Konrad Kąkolewski podkreślał wsparcie finansowe swojej spółki dla "obozu wolnościowego" i ostrzegał, że upadek GetBack będzie oznaczał wstrząs na rynku finansowym.

Paweł Borys według gazety miał sporządzić notatkę z rozmowy z Morawieckim seniorem, ale pytany o to, zaprzecza. Kornel Morawiecki przyznaje, że szefa PFR zna i mówi nawet, że rozmawiali o problemach GetBacku, ale zaprzecza, że interweniował w tej sprawie.

Kornel Morawiecki mówi, że "specjalnie nie rozmawiał" o tym z synem, a jedynie "puścił taki sygnał, że coś się dzieje". Syn miał mu odpowiedzieć, by sprawą się nie interesował.

Chcesz podzielić się swoją historią? Napisz do naszej redakcji przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, kornel morawiecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-05-2018

stary_inzynierStary Morawiecki to wyjatkowo wstretna postac... zapytajcie, np. bylych studentow, ktorych kiedys (za czasow PRL-u) ow Morawiecki nauczal matematyki!

24-05-2018

;DFirma GetBack skupowała od banksterów wierzytelności sądząc że zbije na tym kokosy, problem w tym że w połowie przypadków działała bezprawnie lub na … Czytaj całość

24-05-2018

PoszkodowanyGetBack-firma która zajmuje się ściąganiem przeterminowanych długów sprzed 10 lat,wykorzystując e-sądy które podpisują każdy wniosek i tym samym mają … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (81)

Wybrane dla Ciebie