Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ojciec premiera zaangażował się w pomoc dla GetBack. "Puściłem jedynie sygnał, że coś się dzieje"

Ojciec premiera zaangażował się w pomoc dla GetBack. "Puściłem jedynie sygnał, że coś się dzieje"

Kornel Morawiecki mówi, że syn mu powiedział, by sprawą GetBacku się nie interesował. Fot. Stefan Maszewski/REPORTER
Kornel Morawiecki mówi, że syn mu powiedział, by sprawą GetBacku się nie interesował.

Kornel Morawiecki, ojciec premiera, zabiegał o rządową pomoc dla pogrążonej w kłopotach finansowych spółki GetBack. Morawiecki senior miał rozmawiać o tym z synem i szefem PFR. Sam mówi, że jedynie "puścił sygnał, że coś się dzieje".

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", Kornel Morawiecki zaangażował się w próbę pomocy dla firmy windykacyjnej w pierwszej połowie kwietnia, gdy zaczęły się jej problemy finansowe. Ojciec premiera miał spotkać się w tej sprawie nie tylko z synem, ale także z Pawłem Borysem, szefem PFR.

To właśnie Polski Fundusz Rozwoju oprócz banku PKO BP miał być rzekomo źródłem finansowania windykacyjnego giganta. Spółka starała się o pozyskanie 250 mln zł od tych państwowych instytucji i 16 kwietnia nawet wysłała komunikat, w którym napisała, że rozmowy idą w tym kierunku. PFR i PKO BP szybko zaprzeczyły, a nieprawdziwym komunikatem zajmuje się dzisiaj prokuratura.

Kiss&Fly to bardziej płacz i płać. UOKiK wzywa lotniska do poprawy

 

 

Według "Gazety Wyborczej" Kornel Morawiecki w rozmowie z Borysem powtórzył argumenty, jakie padły w liście byłego prezesa GetBacku do Mateusza Morawieckiego. Konrad Kąkolewski podkreślał wsparcie finansowe swojej spółki dla "obozu wolnościowego" i ostrzegał, że upadek GetBack będzie oznaczał wstrząs na rynku finansowym.

Przeczytaj także: GetBack tak łatwo się nie wywinie. Poszkodowani się organizują i będą walczyć. W tle nowe oskarżenia

Paweł Borys według gazety miał sporządzić notatkę z rozmowy z Morawieckim seniorem, ale pytany o to, zaprzecza. Kornel Morawiecki przyznaje, że szefa PFR zna i mówi nawet, że rozmawiali o problemach GetBacku, ale zaprzecza, że interweniował w tej sprawie.

Kornel Morawiecki mówi, że "specjalnie nie rozmawiał" o tym z synem, a jedynie "puścił taki sygnał, że coś się dzieje". Syn miał mu odpowiedzieć, by sprawą się nie interesował.

Chcesz podzielić się swoją historią? Napisz do naszej redakcji przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
tak to dziala
2018-05-26 02:35
Upadek windykatora? No niemozliwe. A nib po co windykatoroi pieniadze, skoro ona jest od ich wyrywania? Powiedzcie, ze chodzilo wziecie z panstwowej kasy, zeby zrobic klejna chwilowke na RRSO 1000% i wychlostanie podatnikow za ich wlasne pieniadze.
obserwator3
2018-05-25 14:27
KOLESIOSTWO działa w PiS
ja
2018-05-25 13:25
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce ,,Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize". Niedawno opisany w niej system pozwolił zarobić ponad 20 procent i uchronił przed ostatnimi spadkami.
Pokaż wszystkie komentarze (81)