Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jacek Bereźnicki
Jacek Bereźnicki
|

Ojciec Tadeusz Rydzyk uruchamia telewizję internetową dla młodzieży

0
Podziel się:

Informacje na temat tego projektu nie są jednak żadną nowością, choć wcześniej krążyły jedynie w obrębie instytucji związanych z o. Rydzykiem.

Ojciec Tadeusz Rydzyk uruchamia telewizję internetową dla młodzieży
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bEDVsUzV

"Już wkrótce ruszamy. Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji o projekcie" - taki komunikat wita odwiedzających stronę telewizji internetowej tilma.pl. To nowy projekt medialny ojca Tadeusza Rydzyka, twórcy Radia Maryja i Telewizji Trwam. Oficjalnie jednak Redemptoryści nie chcą mówić o uruchomieniu kanału. - Nie udzielamy informacji na ten temat - ucina o. Marian Sojka z Radia Maryja w rozmowie z money.pl.

O powstającej telewizji internetowej poinformował we wtorek branżowy serwis wirtualnemedia.pl, który nieoficjalnie dowiedział się, że przy projekcie mają być zaangażowani studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a finansowe zaplecze zapewni fundacja "Nasza Przyszłość".

Money.pl skontaktował się telefonicznie z fundacją "Nasza Przyszłość", aby spytać o nowy pomysł ojca Tadeusza Rydzyka, ale pod numerem telefonicznym fundacji działa jedynie księgarnia internetowa. Także w głównym biurze fundacji "Lux Veritatis" nie udzielono nam żadnych informacji, przekierowując nas do sekretariatu Radia Maryja. Toruńska rozgłośnia odesłała nas do ojca Sojki, który nie był jednak skory do rozmowy na temat telewizji Tilma.

bEDVsUzX

Informacje na temat projektu nie są jednak nowością, choć wcześniej krążyły jedynie w obrębie instytucji związanych z o. Rydzykiem. Już 19 stycznia nadano audycję "Flesz - magazyn" Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w której tłumaczono genezę nazwy "nowo powstającej studenckiej telewizji internetowej Tilma". O przedsięwzięciu wspomniano także 24 stycznia podczas spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Telewizja Tilma ma nadawać swój program za pośrednictwem strony tilma.pl. Jak sprawdziliśmy, strona internetowa stacji jest obecnie na etapie tworzenia, ale na jednej z podstron jest osadzony klip YouTube w formacie streamingu (zrzut ekranu), który został opublikowany 19 lutego. Wbrew temu, co może sugerować forma transmisji YouTube, telewizja Tilma nie planuje na razie żadnych programów na żywo, lecz emisję wcześniej przygotowanych materiałów - informuje portal wirtualnemedia.pl.

Telewizja Tilma ma za zadanie "szerzyć wartości chrześcijańskie wśród młodych internautów". Szefem projektu został redemptorysta o. Grzegorz Woś.

bEDVsUAd
bEDVsUAy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)