Notowania

Polak kupuje przez internet. Gwałtowny skok sprzedaży online

Już co piąty towar w internecie kupowany jest przez telefon czy tablet. Robienie e-zakupów wzrosło o 7 proc. względem ubiegłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
Polski handel internetowy jest wśród najszybciej rosnących w UE

Ten wzrost można przypisać przede wszystkim młodym klientom.

W ciągu roku nastąpił gwałtowny skok w robieniu zakupów przez internet. W 2016 r. zakupy przez telefony czy tablety robiło blisko 13 proc. Polaków. Teraz jest ich ponad 20 proc., czyli wzrost przekracza 30 proc. - wynika z danych PayU dla "Rzeczpospolitej".

- To średnia dla ogółu sklepów, są serwisy, które odnotowują wyniki sporo wyższe. Dużo zależy bowiem od płatności, które sklep decyduje się zaoferować w aplikacji mobilnej - mówi "Rzeczpospolitej" Joanna-Pieńkowska-Olczak, country manager PayU w Polsce.

Jedna trzecia sprzedaży w Rossmannie przechodzi przez aplikację, a w pierwszym miesiącu po jej wypuszczeniu zainstalowana została 4 mln razy.

Zobacz także: Czym skutkuje skasowanie danych i kont w internecie?

Wiele osób na smartfonie wyszukuje towary i umieszcza je w koszyku, a przez komputer jedynie za nie płaci. Eksperci przewidują, że w miarę upowszechniania nowych metod płatności i wzrostu zaufania do płacenia przez telefon rynek jeszcze szybciej się rozpędzi.

Tagi: zakupy przez internet, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2017

StifW Rosmanie?haha,nie znam nikogo kto robi zakupy w tam przez Internet.

24-10-2017

KitkuŚciema

Rozwiń komentarze (2)