Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Podwyżka opłat na autostradzie A4. Operator złożył wniosek

15
Podziel się:

Stalexport Autostrada Małopolska - spółka z Grupy Stalexport Autostrady - wystąpiła do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o wydanie zgody na podwyższenie od 1 marca 2017 roku stawki opłaty za przejazd.

Podwyżka opłat na autostradzie A4. Operator złożył wniosek
(MONKPRESS/EAST NEWS)

Stalexport Autostrada Małopolska - spółka z Grupy Stalexport Autostrady - wystąpiła do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o wydanie zgody na podwyższenie od 1 marca 2017 roku stawki opłaty za przejazd autostradą A4 na odcinku Kraków-Katowice. Podwyżka ma nie dotyczyć zwykłych samochodów osobowych i motocykli.

Z 26,50 zł do 30 zł ma za to wzrosnąć na każdym placu poboru opłat, tj. w Mysłowicach i w Balicach opłata dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5. Chodzi więc o pojazdy samochodowe o dwóch osiach wyposażonych w "koło bliźniacze" lub z przyczepami oraz o pojazdy o co najmniej trzech osiach.

"Obecnie dla pojazdów kategorii 2 i 3 od ww. stawki opłaty za przejazd (tj. 26,50 zł) stosuje się bonifikatę, która wynosi 10 zł. Wysokość bonifikaty, która będzie obowiązywała dla tych pojazdów od 1 marca 2017 roku, będzie przedmiotem odrębnych konsultacji z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad" - czytamy w komunikacie Stalexportu.

Umowa koncesyjna na odcinek A4 zawarta została ze Stalexport Autostrady 19 września 1997 roku - pierwotnie pomiędzy spółką a ministrem transportu i gospodarki morskiej. Dotyczyła przystosowania autostrady A-4 na odcinku: Katowice (węzeł Murckowska, km 340,2) - Kraków (węzeł Balice, km 401,1) o długości 60,9 km, do wymogów płatnej autostrady oraz eksploatacji autostrady na tym odcinku, wraz ze zmianami wprowadzonymi na podstawie kolejnych aneksów.

oprac. Jacek Frączyk

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Lidia
7 lat temu
481dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, wejdz, maja tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ho7TNq, kocham takie promocje
A.
7 lat temu
Jeszcze im mało, złodziejom. Zdelegalizować Stalexport, a Wąsacza do kryminału.
fenek9
7 lat temu
W cenie benzyny jest podatek akcyzowy, który miał iść na budowę dróg w Polsce. Jednakże nasze "nierządy" od lat kradły te pieniądze łatając budżety. A teraz znów zrzuta na kolejnego niedojdę, czyli spaprany budżet państwa.
MM
7 lat temu
zaorac ta A4 - kpina na full wypas
Teodor
7 lat temu
No to jest okazja aby wymusić wprowadzenie viatoll (a firmy będą się rozliczą między sobą)