Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opóźnienia w opłacaniu faktur. To w Polsce coraz mniejszy problem

0
Podziel się:

Już ponad 35 proc. faktur nie jest płaconych w terminie. Choć i tak w Polsce jest lepiej niż u sąsiadów, pociesza "Puls Biznesu" powołując się na badania firmy Atradius.

Opóźnienia w opłacaniu faktur. To w Polsce coraz mniejszy problem
(© patpitchaya - Fotolia.com)

Co trzecia faktura ma opóźnienia w jej opłaceniu. I choć ten odsetek może przerażać, to i tak nasz kraj nie wypada w tej kwestii najgorzej.

Dokładnie 35 proc. faktur nie jest płaconych w terminie - wynika z badania firmy Atradius, o którym pisze "Puls Biznesu". Przeprowadzono je w I kwartale br. na bazie ok. 1 tys. firm z Czech, Polski, Słowacji, Węgier oraz Turcji. Wykazały, że na tle innych krajów europejskich jakość praktyk płatniczych polskich firm prezentuje się całkiem nieźle.

Transakcje z wydłużonym terminem płatności stanowią średnio 30,7 proc. łącznej wartości sprzedaży krajowej i 26,6 proc, sprzedaży zagranicznej wśród polskich respondentów. To znacznie mniej niż średnia dla Europy Środkowej i Wschodniej (odpowiednio 42,9 proc. i 38,4 proc.), a nawet Zachodniej (44,9 proc. i 37,7 proc.).

Czytaj więcej w Money.pl
Policzyli, ile wynoszą długi Polaków W Polsce z roku na rok rośnie ogólna kwota przeterminowanego zadłużenia, na którą składają się między innymi zobowiązania lokatorskie.
Koniec z chwilówkami? Rząd uderza w firmy pożyczkowe Zaostrzenie prawa bankowego wykończy ponad 30 procent pożyczkodawców i zepchnie najuboższych w szarą strefę - alarmują przedstawiciele branży.
Żyją z egzekucji. Tak zarabiają komornicy Jedni na ich widok płaczą, inni spluwają i krzyczą. Poznaj tych, którzy wykonują najbardziej znienawidzony zawód świata.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)