Notowania

Orlen podpisał nowe umowy na dostawy paliwa. Na liście między innymi LOT

PKN Orlen dostarczy paliwo lotnicze dla LOT - poinformował w poniedziałek płocki koncern. Szacowana wartość trzyletniej umowy to ok. 1,8 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hildegarda Cjujstek/REPORTER)

Na kolejne ponad 9 mld zł opiewają umowy z BP Europa SE, Shell Polska i Amic Polska.

Jak wynika z komunikatu PKN Orlen, spółki podpisały umowę, która ma obowiązywać do 31 grudnia 2019 r. Orlen będzie dostarczał polskiemu przewoźnikowi specjalne paliwo lotnicze JET-A1.

"Szacowana wartość umowy, przy założeniu maksymalnych określonych w niej wielkości dostaw, może wynieść ok. 1,8 mld zł" - podał płocki koncern w komunikacie.

Jak zaznaczył koncern, podpisana w poniedziałek umowa z PLL LOT "stanowi zwiększenie wielkości możliwych dostaw oraz wydłużenie terminu obowiązywania w stosunku do umów wcześniej zawieranych" z przewoźnikiem.

Orlen zawarł też umowy na sprzedaż w 2017 r. benzyny i oleju napędowego z trzema odbiorcami za 9,3 mld zł. Na ich podstawie dostarczy w okresie od 1 stycznia 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku benzynę i olej napędowy do polskiego BP Europa SE, Shell Polska oraz Amic Polska, czyli dawnego Łukoil Polska.

Tagi: orlen, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2017

PaniX19% zwolenników pisu zrobiło z Polski pariasa Europy.Inne państwa prą do przodu z nauką,,technologią ,techniką,my będziemy mieli wszystko narodowe ,i … Czytaj całość

09-01-2017

czesiek111Od dzisiaj latam Aeroflotem.

09-01-2017

wlokus57to mafie z PeLo wykolegowali -i dobrze

Rozwiń komentarze (8)