Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Uszczelnianie VAT. Orlen na stacjach wesprze działania rządu

97
Podziel się:

- W lipcu na stacjach koncernu pojawią się przezroczyste skrzynki przeznaczone na przedarte paragony Podatkowe fair play Orlenu.

Uszczelnianie VAT. Orlen na stacjach wesprze działania rządu
(Bartosz Wawryszuk)

- W lipcu na stacjach koncernu pojawią się przezroczyste skrzynki przeznaczone na przedarte paragony.

Jak pisze "Puls Biznesu" skrzynki powstaną z myślą o klientach, którzy nie chcą lub nie potrzebują dowodu zawarcia transakcji. Dzięki temu rozwiązaniu zyskają pewność, że ich paragony nie zostaną wykorzystane w działaniach szarej strefy podatkowej.

W ten sposób, koncern wpisuje się w zainicjowane przez Ministerstwo Finansów działania zmierzające do uszczelnienia systemu podatkowego.

Akcja "Podatkowe Fair Play" ma pokazać klientom korzyści wynikające z uczciwych praktyk podatkowych i zlikwidować ryzyko, że na podstawie pozostawionych przez nich paragonów wystawiane będą tzw. puste faktury, mogące służyć do wyłudzeń podatków VAT.

Pracownicy stacji paliw będą zachęcali klientów do odbierania paragonów. W razie rezygnacji dowód zapłaty zostanie przedarty i w obecności klienta umieszczony w przezroczystym pojemniku. W ten sposób PKN Orlen za pośrednictwem sieci ponad 1700 stacji paliw wspiera działania Ministerstwa Finansów - czytamy w gazecie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(97)
Konrad
5 lata temu
Wg. rządu. Każdy przedsiębiorca który ma auto w kosztach firmy regularnie grzebie w śmietniku na orlenie i lotosie w celu zwrotu vat. I zapewne na tym polega jego działalność. Ogarnijcie się nieroby. Przedsiębiorca zapier.nicza od rana do nocy żeby wyżywić rodzinę i was nieroby,a własciwie to w innej kolejności, żeby wyżywić was nieroby i rodzinę. Bo jak na chleb dla rodziny nie starczy to będą głodować, a jak na chleb dla nierobów nie starczy to będą karne odsetki lub więzienie.
greg
5 lata temu
nie tankuje już na orlenie, każdy, kto bierze rachunek traktowany jest jak potencjalny złodziej. Ostatnio ja płaciłem, a kolega czyszcił szyby, pani za kasą stwierdziła, że nie widzi numerów auta, więc jeszcze raz powtórzyłem, ale to za kasą powiedziało, że kolega zasłania i ona nie widzi numerów. Powiedziałem jej, żeby ruszyła mdupe za kasy poszła na podjazd, burknęła coś i f-re wypisała
Jarek
5 lata temu
Widać , że bardzo potrzebują pieniędzy, że zajmują się już takimi głupotami. Od paliwa można odliczyć tylko 50% vat i już tylko 75% od dochodu, a rząd myśli że jak ktoś weźmie i wrzuci w koszty kilka paragonów to odliczy jakieś wielkie kwoty. Poza tym jak ktoś chce coś odliczyć to znaczy , że prowadzi dochodową firmę , ale oni wolą takich co odpowiednio zagłosują w zamian za socjal. Mając działalność powinno się wrzucać w koszty cały vat i całość w koszty , a nie te ochłapy jak teraz i nie piszcie , że nie byłoby na budowę dróg, bo w paliwie jest jeszcze ogromna akcyza.
daro
5 lata temu
Wystarczy zostać jeden dzień w domu i nie tankować. Za jeden dzień bez tankowania w Polsce, brak wpływów będzie odczuwalny.
Edyta
7 lat temu
Czasem mam wrażenie, że to, co się dzieje na stacjach Orlen to jakiś ponury żart... Bo to jest żart, prawda???
...
Następna strona