Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uszczelnianie VAT. Orlen na stacjach wesprze działania rządu

97
Podziel się

- W lipcu na stacjach koncernu pojawią się przezroczyste skrzynki przeznaczone na przedarte paragony Podatkowe fair play Orlenu.

Uszczelnianie VAT. Orlen na stacjach wesprze działania rządu
(Bartosz Wawryszuk)
bDIFpPqt

- W lipcu na stacjach koncernu pojawią się przezroczyste skrzynki przeznaczone na przedarte paragony.

Jak pisze "Puls Biznesu" skrzynki powstaną z myślą o klientach, którzy nie chcą lub nie potrzebują dowodu zawarcia transakcji. Dzięki temu rozwiązaniu zyskają pewność, że ich paragony nie zostaną wykorzystane w działaniach szarej strefy podatkowej.

W ten sposób, koncern wpisuje się w zainicjowane przez Ministerstwo Finansów działania zmierzające do uszczelnienia systemu podatkowego.

bDIFpPqv

Akcja "Podatkowe Fair Play" ma pokazać klientom korzyści wynikające z uczciwych praktyk podatkowych i zlikwidować ryzyko, że na podstawie pozostawionych przez nich paragonów wystawiane będą tzw. puste faktury, mogące służyć do wyłudzeń podatków VAT.

Pracownicy stacji paliw będą zachęcali klientów do odbierania paragonów. W razie rezygnacji dowód zapłaty zostanie przedarty i w obecności klienta umieszczony w przezroczystym pojemniku. W ten sposób PKN Orlen za pośrednictwem sieci ponad 1700 stacji paliw wspiera działania Ministerstwa Finansów - czytamy w gazecie.

bDIFpPqW
Źródło:
KOMENTARZE
(97)
Grey zone
4 lata temu
Pracowałem kiedyś na ORLENIE.Wyzysk jak nie wiem. Co.jestes kasjerem,magazynierem,ochroniarzem,sprzątaczem i nie wiem jeszcze czym..Niech uszczelnią pensje prezesów Orlenu i ich milionowe odprawy, a nie ludzi ze stacji będą gnębić
1104
4 lata temu
A JA MYŚLAŁEM ŻE OBNIŻĄ CENĘ PALIW PRZYNAJMNIEJ O 30--40 PROCENT!!! TO BYŁOBY WŁAŚCIWSZE POSUNIĘCIE DLA WSZYSTKICH---TAK --DLA WSZYSTKICH!!!!! BO TO JEST ANORMALNE W POLSCE ---ZAROBKI 4-5 RAZY MNIEJSZE A CENY 4-5 RAZY WYŻSZE NIŻ NA ZACHODZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mało ważny
4 lata temu
A może rząd zajmie się również tym, że na wielu stacjach Orlenu dochodzi do oszustw podatkowych przy wypłacaniu dochodów za pracę. Nie od dziś wiadomo że pracownicy stacji uczciwie zarabiają najniższą krajową, a reszta płacona jest pod biurkiem z pominięciem składek ZUS i podatku. Więc może tym ktoś w końcu się zajmie!!!!!! Orlen niby taki uczciwy i kryształowy a oddaje stacje nieuczciwym ajentom i udaje ze tego nie widzi. Żenada!!!!!!!!
bDIFpPqX
dadada
4 lata temu
dzieki takim skrzynkom nie zarobi pracownik tylko rzad. BUAHAHAHHA na nierobow 500+
grzesiek
4 lata temu
Po co te dodatkowe koszty ? wystarczy że każdy zabierze swój paragon... Nowe skrzynki to wydatek za który zapłacą kierowcy.
...
Następna strona