Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Oshee kupuje Kingę Pienińską. Chcą być w pierwszej piątce na rynku

5
Podziel się:

Oshee przejęło 100 procent udziałów spółki GFT Goldfruct, która jest producentem wody Kinga Pienińska. Ambicją nowego właściciela jest wejście z tą marką do pierwszej piątki wód mineralnych w Polsce.

Kinga Pienińska jest kojarzona z kategorią wód mineralnych premium.
Kinga Pienińska jest kojarzona z kategorią wód mineralnych premium. (Kinga Pienińska)

Oshee przejęło 100 procent udziałów w spółce GFT Goldfruct, która jest producentem wody Kinga Pienińska. Ambicją nowego właściciela jest wejście z tą marką do pierwszej piątki wód mineralnych w Polsce.

Jak chce to osiągnąć? Jeszcze w tym roku rozbudowany ma zostać zakład produkcyjny w Krościenku nad Dunajcem, który firma przejęła wraz z całym personelem. Rozbudowie ma też ulec sieć dystrybucji Kingi Pienińskiej. Firma będzie też inwestowała w rozpoznawalność nowo kupionej marki.

Jak mówi Marek Zieliński, prezes GFT Goldfruct, zainteresowanie rynku Kingą Pienińską było bardzo duże. Firma zdecydowała się na transakcję z Oshee, bo dzięki temu może liczyć na długotrwały rozwój.

A ten widać w zakładzie produkcyjnym już od pewnego czasu. Między innymi w maju tego roku firmachwaliła się Portalowi Spożywczemu, że otworzyła nową linię do szkła i nowy magazyn. Na przełomie lat 2015 i 2016firma wymieniła zaś park maszynowy, by zwiększyć możliwości produkcyjne.

Zobacz także: Zobacz też, jakie jest stanowisko biskupów w sprawie zakazu handlu w niedziele:

Oshee liczy, że wraz z kolejnymi inwestycjami uczyni Kingę Pienińską marką należącą do pierwszej piątki w Polsce. A jest o co walczyć, bo jak zaznacza spółka, wody mineralne to na polskim rynku spożywczym jedna z największych kategorii. Kinga Pienińska jest kojarzona z kategorią wód mineralnych premium. Producent butelkuje tylko najwyższej jakości naturalną wodę z Pienin.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
P. K.
6 lat temu
Nie wiem czy to dobrze bo z tego co kojarzę to prezes Oshee Gałęzewski ma ma zarzuty korupcyjne, w razie skazania produkty takiej osoby zaczynają klientom 'śmierdzieć' :/
Dojarka Pis
6 lat temu
Nie kupuję Cisowianki od czasu jak się dowiedziałem że jest to źródło finansowania pis.
Sewer
7 lat temu
Tym samym Kinga się skończyla,bynajmniej dla mnie.
Jan
7 lat temu
Taje z Nieszawy też kupiła pewna firma z ambicjami bo Taja miała kontrakty z sieciówkami. Potrzymali 3 lata i przenieśli produkcję do innej fabryki niekoniecznie w miejscowości że smaczna wodą.
kkk
7 lat temu
3 dzieci 500 + do tego 120zł rodzinnego wiec oplaca sie robic za nedzne 1480zł??? sami sobie odpowiedzcie