Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratura
12.09.2016 14:00

W Prokuraturze Krajowej 28 prokuratorów wnioskowało o utajnienie oświadczenia majątkowego

Podziel się
Dodaj komentarz
(rafabordes, Pixabay (CC0))

- Prokuratorzy mogą wnioskować o utajnienie ich oświadczeń majątkowych, jeśli ich ujawnienie informacji byłoby zagrożeniem dla nich lub ich bliskich - informuje Prokuratura Krajowa. W PK na 178 prokuratorów 28 złożyło wnioski o utajnienie oświadczeń; pięć z nich rozpatrzono pozytywnie.

Zarządzenie prokuratora krajowego dot. publikacji oświadczeń majątkowych prokuratorów zaczęło obowiązywać 10 maja br.; zostało wydane na podstawie regulaminu z 15 kwietnia. Regulamin ten - wydany w formie rozporządzenia - wprowadził przepis, w myśl którego szefowie poszczególnych jednostek prokuratury wskazują sposób udostępniania oświadczeń o stanie majątkowym.

"Prokurator Krajowy publikuje na stronie internetowej Prokuratury Krajowej informacje zawarte w oświadczeniach o stanie majątkowym: prokuratorów regionalnych; prokuratorów Wydziałów Zamiejscowych Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej; prokuratorów okręgowych.

Właściwy prokurator regionalny publikuje na stronie internetowej prokuratury regionalnej informacje zawarte w oświadczeniach o stanie majątkowym prokuratorów prokuratury regionalnej zaś właściwy prokurator okręgowy publikuje na stronie internetowej prokuratury okręgowej informacje zawarte w oświadczeniach o stanie majątkowym prokuratorów prokuratury okręgowej i prokuratorów prokuratur rejonowych na obszarze działania prokuratury okręgowej" - wyjaśniła w komunikacie przesłanym PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Jak sprecyzowała, publikacji podlegają informacje zawarte w oświadczeniach majątkowych prokuratorów złożonych po 31 grudnia 2015 r.

Bialik poinformowała także, że na wniosek prokuratora, który złożył oświadczenie, jego przełożony może podjąć decyzję o objęciu informacji zawartych w oświadczeniu "ochroną przewidzianą dla informacji niejawnych". Może to nastąpić np. w sytuacji, gdy ujawnienie informacji zawartych w oświadczeniu majątkowych mogłoby spowodować zagrożenie dla prokuratora lub jego bliskich.

"W Prokuratorze Krajowej na 178 oświadczeń majątkowych, 28 prokuratorów złożyło wniosek o utajnienie ich oświadczeń majątkowych. Pięć z tych wniosków zostało rozpoznanych pozytywnie. Pozostałe zostały rozpatrzone negatywnie i dane zawarte w tych oświadczeniach są jawne i dostępne na stronie internetowej Prokuratury Krajowej" - dodała rzeczniczka PK.

Tagi: prokuratura, pap, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2016

feliksDobrze tylko ABW powinno skontrolować ich majątek czy został pozyskany legalnie i nie ma tematu!! Jeżeli coś nieudokumentuje to przepadek majątku i … Czytaj całość

18-09-2016

mmm11jeżeli dorobili się nieuczciwie to nie chcą upublicznić żeby na jaw nie wyszły oszustwa

19-09-2016

kawinusJeżeli nie chcą ujawnic oświadczeń majątkowych to niech zrezygnują z tego zawodu. a jak nie chcą to należy ich wyrzucic .

Rozwiń komentarze (11)