Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego. Oszczędności tylko w polskiej walucie

0
Podziel się:

W samej tylko gotówce wicepremier ma 3,2 mln złotych (pieniądze odkłada tylko w polskiej walucie). Do tego dochodzą akcje warte ponad 3,8 mln złotych.

Oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego. Oszczędności tylko w polskiej walucie
(Marek Mytnik/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
bEJkMFsl

Dwa domy, pół segmentu, działka rolna. Do tego ponad 3,8 mln zł w akcjach i 3,2 mln zł oszczędności. Po tym, jak money.pl i inne media wywołały wicepremiera do tablicy, Mateusz Morawiecki zmienił zdanie i opublikował oświadczenie majątkowe. Choć nie podał w nim wszystkiego.

W samej tylko gotówce wicepremier ma 3,2 mln zł (deklaruje, że pieniądze odkłada tylko w polskiej walucie). Do tego dochodzą akcje warte ponad 3,8 mln złotych, są to przede wszystkim papiery BZ WBK, w którym Morawiecki pracował ponad dziesięć lat.

W skład majątku wicepremiera i ministra rozwoju wchodzi też 150-metrowy dom na półhektarowej działce i drugi, 100-metrowy, na działce o powierzchni 2,8 tys. metrów kwadratowych. Jest też współwłaścicielem domu w zabudowie szeregowej - niestety Morawiecki nie pochwalił się w oświadczeniu wartością żadnej z tych nieruchomości.

bEJkMFsn

Jedyna nieruchomość, której wartość ujawnił, to 2-hektarowa działka rolna wyceniona na stosunkowo niewielką kwotę 110 tys. zł.

Morawiecki ujawnia też listę tych sprzętów w swoich domach, które są warte powyżej 10 tysięcy złotych (do tego zobowiązuje go prawo). Znajdziemy na niej dwie rzeczy: zabudowę kuchenną wycenioną na około 60 tysięcy złotych i meble za 50 tysięcy złotych.

Mimo że jako prezes Banku Zachodniego Morawiecki zarobił w ciągu dekady szefowania ponad 33 mln złotych, i tak ma kredyt. Wziął kredyt hipoteczny na mieszkanie i jak przystało na szefa BZ WBK, zaciągnął go w swoim własnym banku. Zobowiązanie zostało zaciągnięte na 1,1 miliona złotych na okres pięciu lat. Do spłacenia zostało ministrowi rozwoju jeszcze 683 tys. zł (stan na 16.11.2015 roku). Morawiecki ujawnia też, że "wkrótce" zostanie przeprowadzona cesja praw do dwóch polis o łącznej wartości ponad 600 tys. złotych.

30 grudnia 2015 roku ministrowie w rządzie Beaty Szydło upublicznili swoje oświadczenia majątkowe. Wszyscy - za wyjątkiem Mateusza Morawieckiego i minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. Ta druga powiedziała w poniedziałek, że nie zamierza iść w ślady swojego kolegi i nadal nie podzieli się z opinią publiczną informacjami o swoim majątku.

bEJkMFst
Zobacz także: Zobacz też nasz materiał, w którym szacujemy zarobki Morawieckiego:
bEJkMFsO
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)