Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy szukają miejsca dla oszczędności. Depozyty się kurczą

358
Podziel się:

Od grudnia 2016 r. do września tego roku depozyty terminowe gospodarstw domowych skurczyły się o blisko 21 mld zł.

Polacy szukają miejsca dla oszczędności. Depozyty się kurczą
(East News)
bEKbcnUB

Era ujemnych realnych stóp procentowych szybko się nie skończy. Polacy wycofują depozyty z banków, a ratunku szukają w obligacjach i mieszkaniach - czytamy we wtorkowym "Pulsie Biznesu".

"Od początku tego roku roczna dynamika wskaźnika cen i dóbr konsumpcyjnych (CPI) praktycznie w każdym miesiącu była wyższa od stopy referencyjnej NBP, które od marca 2015 r. wynosi 1,5 proc. (wyjątkiem był czerwiec, w którym oba wskaźniki się zrównały). Gołębie nastawienie członków RPP znajduje odzwierciedlenie nie tylko w ujemnych realnych stopach procentowych teraz, ale także w oczekiwaniu na utrzymanie tego stanu w przyszłości" - czytamy w gazecie.

"Z kolejnych edycji tzw. Szybkiego Monitoringi NBP (badanie ankietowe przeprowadzono wśród firm) wynika, że od trzech kwartałów prognoza średniej pięcioletniej inflacji jest wyższa niż prognoza średniej pięcioletniej stopy NBP, a to oznacza, że według prognoz Polska niemal trwale weszła w ujemnych realnych stóp procentowych" - pisze Puls Biznesu.

bEKbcnUD

"O tym, że Polacy doskonale zdają sobie z tego sprawę, świadczy chociażby to, że wycofują depozyty z banków. Z najnowszych danych NBP wynika, że od grudnia 2016 r. do września tego roku depozyty terminowe (do dwóch lat włącznie) gospodarstw domowych, które odpowiadają za 70 proc. depozytów terminowych ogółem skurczyły się o blisko 21 mld zł" - informuje Puls Biznesu.

Zobacz także: Zobacz także: Na co stać Kowalskiego? Tak zmieniła się siła nabywcza Polaków
bEKbcnVe
gospodarka
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(358)
Mirek
4 lata temu
Ja wolę konta oszczędnościowe. Mam takie dołączone do rachunku w pko i jestem zadowolony, tam sobie odkładam nadwyżki
milik
4 lata temu
kowalski jest przyzwyczajony do kombinowania. Niech sie teraz przyzwyczai do zwyklego oszczedzania na rachunkach, a nie tam o depozytach bedzie czytal. Czy wiecie ile kosztuje prad, gaz itp?
Marek
4 lata temu
dlatego nie warto oszczędzać pieniądze są coraz mniej warte, i pewnego dnia może się okazać że wasze środki które mały zapewnić bezpieczna przyszłość są warte tyle co nic, pamiętam że już tak kiedyś było,odkładałem na motocykl a z dnia na dzień okazało się że za ta równowartość mogłem mieć mikser..
bEKbcnVf
zbulwersowany
4 lata temu
SKANDAL !!! KOD NA ULICE !!! TO ZAMACH NA DEMOKRACJE !!! JAK POLACY TAK MOGA !!! GDZIE KOMISJA WENECKA - ZABRAC IM ICH OSZCZEDNOSCI !!!
lux
4 lata temu
ja noszę w saszetce na jajcach całą mamonę, ściągam ją tylko do kąpania, ale śpię już razem z nią
...
Następna strona