Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oszczędności w NFZ. Co to oznacza dla pacjentów?

0
Podziel się:

Narodowy Fundusz Zdrowia może liczyć w tym roku na dwa miliardy złotych oszczędności - pisze Puls Biznesu dodając jednak, że wydatki będą dużo większe.

Oszczędności w NFZ. Co to oznacza dla pacjentów?
(Reporter Poland)

Według gazety, _ skończyły się chude lata, kiedy wpływy ze składki zdrowotnej były mniejsze niż zakładane w budżecie. Na koniec października było odwrotnie - plan został przekroczony o ponad 820 milionów złotych _.

Trzeci rok z rzędu będą też oszczędności w segmencie leków refundowanych, które tym razem wyniosą prawie miliard złotych.

_ - O tym, na jaki cel zostaną przeznaczone zaoszczędzone pieniądze, zadecyduje prezes NFZ. Standardowo nadwyżki finansowały w pierwszej kolejności tak zwane nadwykonania świadczeń ratujących życie oraz świadczenia nielimitowane, w tym onkologiczne _ - mówi członkini Rady NFZ, doktor Małgorzata Gałązka-Sobotka.

Ekspert do spraw rynku medycznego w Pracodawcach RP, Robert Mołdach, zauważa, że oszczędności nie pokryją nawet kosztów nadwykonań, które tylko na Mazowszu wynoszą prawie miliard złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Do lekarza bez kolejki? Rząd opóźnia zmianę prawa Wiceminister Sławomir Neumann nie jest zwolennikiem nowych przepisów, ale jeszcze w tym roku zostaną one wprowadzone.
Premier zabrał głos w sprawie Neumanna Donald Tusk nie wyklucza wniosków personalnych w stosunku do wiceministra zdrowia.
Apel do premiera ws.chorych na nowotwór Konfederacja Lewiatan i Polska Unia Szpitali Specjalistycznych przekonują, by nie tworzyć w Polsce kilku ośrodków leczenia onkologicznego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)