Notowania

Oszustwo podatkowe przy obrocie olejem rzepakowym. Jest dwóch podejrzanych

Wielomilionowe oszustwa podatkowe. Poznańska prokuraturom postawiła zarzuty dwóm osobom, kierującym spółkami sprowadzającymi z Niemiec i Czech olej rzepakowy. Obie osoby miały też fałszować dokumenty i prać brudne pieniądze. Naraziły Skarb Państwa na utratę ponad 32 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Podejrzani w 2013 r. kierowali spółkami z terenu województwa wielkopolskiego, prowadzącymi działalność polegającą na obrocie olejem rzepakowym. Olej był sprowadzany do Polski z pominięciem systemu podatkowego, a następnie wprowadzany do obrotu. W ten sposób miało dojść do narażenia Skarbu Państwa na straty z tytułu nieuiszczenia podatku od towarów i usług na ponad 32 mln zł.

"Zarządzane przez podejrzanych spółki bądź w ogóle nie składały deklaracji podatkowych, bądź nie wykazywały w składanych deklaracjach nabycia oleju rzepakowego" - podała Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty narażenia na uszczuplenie podatku wielkiej wartości, fałszowanie dokumentów oraz tzw. pranie brudnych pieniędzy pochodzących z korzyści związanych z popełnieniem tego przestępstwa. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Wcześniej w tej samej sprawie do aresztu trafił inny podejrzany, wobec trzech kolejnych osób zastosowano zaś dozory policji. Prokuratura podała, że sprawa ma charakter rozwojowy, a w jej toku nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Tagi: oszustwo podatkowe, skarb państwa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2017

SRewolucja już się dzieje. Trzeba się z tym pogodzić. Kapitalizm nie znosi pustki. Arabom nie będzie w smak.

18-07-2017

analitykCóż powiedzieć: Teoretyczny Kraj; niestety.

Rozwiń komentarze (2)