Notowania

Oto pułapki na inwestujących w cyfrowe waluty. Ostrzegają przed piramidami

Bezpiecznym miejscem na zawieranie transakcji kryptowalutowych są giełdy wymiany kryptowalut lub stacjonarne kantory.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaydin Alain/ABACA/EAST NEWS)
Bezpiecznym miejscem na zawieranie transakcji kryptowalutowych są giełdy wymiany kryptowalut lub stacjonarne kantory.

Polskie Stowarzyszenia Bitcoin ostrzega przed oszustami i piramidami na polskim rynku walut cyfrowych. Jego prezes, Filip Pawczyński, chce zaostrzenia prawa.

Pomimo że w Polsce zostało zaostrzone prawo, "wciąż w naszym kraju rozwijają się zagraniczne piramidy finansowe, które tworzą własne tokeny cyfrowe, nazywając je kryptowalutami" – alarmuje prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, Filip Pawczyński.

W liście otwartym postuluje kolejny krok - rozszerzenie kar również o świadomych ich współpracowników. Jak pisze, wizja szybkich zysków początkowo nawet osiąganych nie powinna przesłaniać rzeczywistego modelu biznesowego, na których oparte są schematy piramid finansowych - prędzej czy później wszystkie one upadają.

Prezes Pawczyński przypomina, że bezpiecznym miejscem na zawieranie transakcji kryptowalutowych są dedykowane temu celowi podmioty prawne - giełdy wymiany kryptowalut lub stacjonarne kantory.

”Odradzamy zawierania tego typu transakcji w ramach spotkań "twarzą w twarz” lub wpłacając środki na indywidualne konta osób prywatnych czy nabywając kryptowaluty w zamian za opłacenie innych zakupów”. To częsta pułapka w którą wpadają niedoświadczeni inwestorzy.

Ministerstwo Finansów ma problem z kryptowalutami:

Większość działających w Polsce giełd i kantorów walut cyfrowych dokonuje weryfikacji tożsamości oraz utrzymuje przez kilka lat historię transakcji. Na straży tego stoi przyjęty ponad rok temu "Kanonu dobrych praktyk podmiotów rynku kryptowalutowego w Polsce”.

Polskie Stowarzyszenia Bitcoin ostrzega również, że prawdziwe kryptowaluty mają charakter zdecentralizowany, zaś ich emisja nie oparta jest na wielopoziomowych schematach typu MLM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryptowaluty, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2018

filipekA parę miesięcy temu pisałem że skończy się to krachem i płacz będzie podobny jak na franku....To w komentarzach jakaś nawiedzona odpisała że mam coś … Czytaj całość

10-05-2018

Krzywa GaussaBo problem nie istnieje w kryptowalutach tak jak problem nie istnieje w perłach ropie bisiorze czy złocie, które powstało zaraz po wybuchu Supernowej … Czytaj całość

10-05-2018

PiesełTylko Doge coin jest wartościowy.

Rozwiń komentarze (14)

Wybrane dla Ciebie